ios 14، سیسم عامل جدید آیفون

به گزارش تور ترکیه ارزان، نسخه 14 برای اتومبیل نیز ویژگی های جدیدی دارد. سرویس CarPlay با این سیستم عامل به روز شده و بهتر از قبل امکان می دهد آیفون خود را به اتومبیل متصل کنید.

ios 14، سیسم عامل جدید آیفون

نسخه 14 سیستم عامل آیفون برنامه جدیدی به نام ترجمه دارد که می تواند تا یازده زبان را برای شما ترجمه کند

این نسخه جدید با تغییرات عمده ای در نحوه عمل کرد سیستم عامل همراه است و علاوه بر چند ویژگی جدید، حاوی نسخه های به روز شده برنامه های داخلی آیفون نظیر Messages است.

صفحه اول این نسخه سیستم عامل تغییراتی اساسی نموده که وقتی تلفن را باز کنید ظاهر می شوند. کاربر حالا با ورود به صفحه اول، به جای مشاهده برنامه ها که روی صفحه پهن شده اند، یک آیکون مجموعه برنامه ها را می بیند، که با این هدف طراحی شده که برای پیدا کردن برنامه مورد نظر خود مجبور نباشید به صفحات مختلف بروید.

نسخه جدید ریزابزار های جدیدی هم دارد، که بسیار چشم نوازتر و سازگارتر از ابزار های نسخه فعلی آیفون اند. این ریزابزار ها علاوه بر این که اطلاعات و گزینه های بیش تری را نشان می دهند، می توانند روی صفحه اول، کنار سایر برنامه ها نیز بنشینند.

کاربر حالا می تواند حالت تصویر در تصویر را برای خود تنظیم کند تا به وسیله آن امکان تماشای هم زمان ویدیوی یک برنامه و استفاده از بقیه قسمت های آیفون فراهم باشد. مثلا اگر یک نمایش تلویزیونی در برنامه Apple TV شروع گردد، می توانید آن را کوچک کنید تا روی سایر برنامه ها به نمایش ادامه دهد.

نسخه مشابهی از این قابلیت مدتی است که روی آیپد وجود دارد، اما اولین بار است که آیفون می تواند اطلاعات را هم زمان از چند برنامه به نمایش درآورد. مورد دیگر، تغییر در نحوه ورود تماس های تلفنی به آیفون یا آیپد است. در نسخه جدید، هنگام دریافت تماس تلفنی، به جای کل صفحه، یک گوشه از صفحه شما را از تماس مطلع می نماید.

سرویس صوتی سیری نیز در نسخه جدید به روز شده است. سیری در این نسخه جای کم تری روی صفحه اشغال می نماید و هوشمندتر شده است به طوری که می تواند سؤالات پیچیده تری را جواب دهد.

نسخه 14 سیستم عامل آیفون برنامه جدیدی دارد به نام ترجمه که به یاری بخشی از فناوری سیری می تواند تا یازده زبان را برای شما ترجمه کند. این برنامه می تواند قبل از ترجمه، صحبت ها را به صورت نوشته درآورده و از شما می پرسد که ترجمه را به صورت نوشتاری نمایش دهد یا برایتان بخواند.

این سرویس نیز مانند سیری، پردازش را داخل خود دستگاه انجام می دهد بنابراین اطلاعات صوتی به بیرون ارسال نمی گردد.

به گفته اپل، برنامه های پیغام رسان و شکلک ها نیز به روز شده اند. در برنامه پیغام رسان، پیغام ها به صورت مکالمه مرتب می شوند که می توانید بالای صفحه سوزن کنید. گروه ها نیز بهتر مدیریت می شوند طوری که در یک گروه شلوغ می توانید به یک پیغام یا شخص خاص پاسخ دهید به جای این که پیغام تان در کل گروه گم گردد. شکلک ها هم گزینه های بیش تری دارند که می توانید برای خود تنظیم کنید، از جمله ماسک صورت.

اپل در نسخه جدید ویژگی های جدید را در سرویس نقشه خود گنجانده است، که سال گذشته وارد آمریکا شد و حالا برای سایر کشور ها فعال می گردد. سازوکار جدید نقشه اپل امکان بهره گیری بیش تر از اطلاعات محلی را فراهم نموده و بالاخره جهت یابی در راستا دوچرخه نیز برای برخی شهر ها گنجانده شد.

نسخه 14 برای اتومبیل نیز ویژگی های جدیدی دارد. سرویس CarPlay با این سیستم عامل به روز شده و بهتر از قبل امکان می دهد آیفون خود را به اتومبیل متصل کنید. اما بهتر از آن حالا کاربر می تواند آیفون را به کلید تبدیل کند و اتومبیل را از این طریق قفل یا باز کند. اگر لازم شد می توانید کلید را در اختیار دیگران هم بگذارید.

این ویژگی یکی از اولین کاربرد های عمده تراشه رازآلود U1 اپل است، که امکان موقعیت دقیق تلفن یا ابزار های دیگر را تعیین می نماید. به خاطر وجود این تراشه است که می توان با آیفون قفل اتومبیل را باز کرد، حتی اگر مثلا داخل کیف تان باشد.

یک ویژگی جدید دیگر به نام سنجاق است که به یاری آن نسخه کوچک شده ای از برنامه ها را ایجاد می نماید تا با یک کد خاص یا اسکن یک برچسب به سرعت پیدا شوند. طراحی سنجاق ها طوری است که سریع و آسان بارگذاری می شوند. این سرویس به درد شرکت هایی می خورد که دوست دارند سریع مشتری را به دریافت برنامه تشویق نمایند. مثلا زمانی که در صف قهوه ایستاده اید، با اسکن یک کد سریع برنامه را می گیرد و استفاده می کنید.

نسخه بتای سیستم عامل جدید امروز در اختیار برنامه نویسان قرار می گیرد و انتظار می رود نسخه اولیه آن برای عموم از ماه بعد آماده گردد. نسخه کامل شده اوایل ماه سپتامبر، هم زمان با عرضه آیفون 12 بیرون می آید.

اطلاعات فوق از کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل بیرون آمده که سال جاری برای اولین بار به صورت مجازی برگزار گشت.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1258

به "ios 14، سیسم عامل جدید آیفون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ios 14، سیسم عامل جدید آیفون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید