تور چین ارزان: ازسرگیری روابط دیپلماتیک نیکاراگوئه و چین

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، نیکاراگوئه و چین در اقدامی که ضربه سختی به جدایی طلبان تحت حمایت آمریکا در تایوان محسوب می گردد، روابط دیپلماتیک خود را از سر گرفتند.

تور چین ارزان: ازسرگیری روابط دیپلماتیک نیکاراگوئه و چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره، نیکاراگوئه بامداد آدینه به وقت تهران خاطرنشان کرد روابط دیپلماتیک خود را با پکن از سر می گیرد و چین واحد را به رسمیت می شناسد.

نیکاراگوئه بعلاوه خاطرنشان کرد تایوان بخش جدایی ناپذیر چین است و این کشور روابط دیپلماتیکش را با تایوان قطع نموده است.

در اقدامی مشابه، چین نیز خاطرنشان کرد روابط دیپلماتیک خود را با نیکاراگوئه از سر گرفته است. از سوی دیگر، تایوان هم در واکنش به اعلام قطعی روابط نیکاراگوئه با خود از قطع کردن روابط با این کشور اطلاع داد.

به گفته ناظران و تحلیلگران، این اقدام نیکاراگوئه ضربه سختی به جدایی طلبان تحت حمایت آمریکا محسوب می گردد و اکنون در سراسر دنیا فقط 14 کشور تایوان را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت می شناسند.

لازم به ذکر است، تحریک جریان های جدایی طلب منطقه ها تابع چین ازجمله تایوان، تبت و هنگ کنگ به رغم ادعای ظاهری آمریکا مبنی بر احترام به اصل چین واحد، با هدف مهار قدرت یابی پکن در منطقه راهبردی ایندوپاسیفیک انجام می گردد که اصلی ترین آوردگاه رقابت قدرت های دنیای در قرن 21 است.

آمریکا و شرکای غربی اش در سال های اخیر در راستای سیاست های تنش برانگیز ایندوپاسیفیک واشنگتن برای به چالش کشیدن قدرت رو به افزایش چین و علی رغم ادعای احترام به اصل چین واحد، سعی در تحریک جریان های جدایی طلب در منطقه ها تابع چین ازجمله تایوان، تبت و هنگ کنگ دارند.

تایوان طبق اصل چین واحد بخشی از تمامیت ارضی دولت پکن محسوب می گردد؛ حال آنکه آمریکا در سودای مهار قدرت یابی چین در قرن 21، در پی تحریک جریان های جدایی طلب این منطقه است و در این راستا، از حمایت شرکای اروپایی نیز برخوردار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2139

به "تور چین ارزان: ازسرگیری روابط دیپلماتیک نیکاراگوئه و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین ارزان: ازسرگیری روابط دیپلماتیک نیکاراگوئه و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید