چین ادعاهای فیلیپین، ژاپن و آمریکا را در خصوص دریای چین جنوبی محکوم کرد

به گزارش تور ترکیه ارزان، وزارت امور خارجه چین خاطرنشان کرد، ژاپن و فیلیپین اخیرا در یک نشست منطقه ای تیمی را تشکیل داده اند تا بخاطر مناقشه موجود بر سر دریای چین جنوبی، پکن را مورد حمله قرار دهند.

چین ادعاهای فیلیپین، ژاپن و آمریکا را در خصوص دریای چین جنوبی محکوم کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (تور ترکیه ارزان)، به نقل از خبرگزاری رویترز، چین مدعی مالکیت بیشتر دریای چین جنوبی است. فیلیپین، ویتنام، مالزی، تایوان و برونئی نیز همگی مدعی مالکیت این منطقه هستند.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه چین را به محدودیت در دریانوردی و پرواز بر فراز این منطقه متهم کرد علی رغم اینکه این اطمینان را داد که جلوی چنین اقداماتی را نمی توان گرفت.

جان کری در جریان خطابه ای در نشست آ.سه .آن در کوآلالامپور گفت: ساخت و سازهای چین در دریای چین جنوبی برای اهداف نظامی است که این امر تنش ها را در منطقه افزایش می دهد و خطر نظامی شدن کشورهای منطقه را گسترش می دهد.

وزارت امور خارجه چین در بیانیه ای بیان کرد، وزیر امور خارجه فیلیپین سیاست دریای چین جنوبی پکن را مورد انتقاد قرار داده و از جانب همتای ژاپنی اش نیز مورد حمایت قرار گرفته است.

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین گفت: نخست اینکه اوضاع در دریای چین جنوبی کاملا با ثبات است و هیچ امکانی در وقوع درگیری در منطقه وجود ندارد. چین مخالف هرگونه استفاده از واژه ساخت و ساز و اقداماتی است که باعث تفرقه، اغراق گویی یا ایجاد تنش می گردد. پکن همچنین نگران آزادی دریانوردی در منطقه است اما تاکنون چنین مساله ای رخ نداده است و ما با کشورهای منطقه در این باره مصالحه نموده ایم.

وزیر امور خارجه چین ادامه داد: پکن خود قربانی راستین در مساله مناقشه دریای چین جنوبی است چون در آنجا جزایری وجود دارد که مثلا توسط فیلیپین اشغال شده است. اما برای حفظ و بقای صلح و ثبات در دریای چین جنوبی، ما به خویشتنداری می پردازیم.

وی با اشاره به مساله ژاپن، گفت: توکیو یک جزیره بسیار دورافتاده در پاسیفیک ایجاد نموده و آن را اوکینوتوری نامیده است. ژاپن پیش از انتقاد از دیگران باید به خود نهیب بزند و به رفتار خودش نظری بیفکند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 644

به "چین ادعاهای فیلیپین، ژاپن و آمریکا را در خصوص دریای چین جنوبی محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین ادعاهای فیلیپین، ژاپن و آمریکا را در خصوص دریای چین جنوبی محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید