ساوث چاینا مورنینگ پست: به تحریم های ایران در دوران کرونا انتها دهید

به گزارش تور ترکیه ارزان، یک روزنامه معتبر هنگ کنگ در گزارشی تأکید کرد، زمان آن رسیده که دنیا همچون چین خواهان لغو اقدامات غیرانسانی و توهین آمیز آمریکا علیه ایران در شرایط فعلی شیوع کرونا گردد.

ساوث چاینا مورنینگ پست: به تحریم های ایران در دوران کرونا انتها دهید

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان، روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست هنگ کنگ در گزارشی بر لزوم لغو تحریم های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا تأکید کرد.

در این گزارش آمده است که دنیا باید در یاری به ایران و محکوم کردن ایالات متحده آمریکا برای اقدامات غیرانسانی و توهین آمیز خط مشی چین را دنبال کند.

این روزنامه انگلیسی زبان در ادامه گزارش خود نوشت، رسانه های دنیا بر شیوع ویروس کووید-19 در دنیا غرب متمرکز شده اند اما در حالیکه این کشورها با سختی ها و مسائل بی شماری در مواجهه با کرونا روبرو هستند اما به نسبت غنی و ثروتمند هستند و تجربیات آنها با مسائل حقیقی که کرونا به مردم ایران تحمیل نموده، قابل قیاس نیست.

بنا بر این گزارش، رسانه های غربی در گزارش های خود بر ناتوانی مقام های ایرانی در رویارویی با ویروس کرونا اصرار می ورزند و به ندرت پوشش خبری خود را به رنج مردم ایران در شرایط فعلی شیوع کرونا اختصاص می دهند.

این روزنامه سپس ادامه داد، نوع پوشش رسانه های غربی از شیوع ویروس کرونا در ایران به گونه ای بوده است که موجب شده است آمریکا نه تنها به دلیل ادامه بلکه افزایش تحریم های مرگبار خود علیه ایران در شرایطی که مردم این کشور هر روز در جدال با مرگ و زندگی هستند، از هرگونه نقدها جامعه دنیای مصون باشد.

همانطور که سید رضا حسینی کفیل سرکنسولگری ایران در هنگ کنگ به روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست گفته است، تحریم های یکجانبه آمریکا مانع از رسیدن تجهیزات پزشکی به ایران می گردد.

این روزنامه با اشاره به اظهارات حسینی ادامه داد، در شرایطی که دارو، تجهیزات پزشکی، غذا و دیگر اقلام بشردوستانه ظاهراً باید از تحریم ها معاف باشد، سیاست ها و بروکراسی آمریکا شرایط همکاری شرکت ها و کشورها با ایران در این زمینه را سخت نموده است و بسیاری از آنها حاضر نیستند برای یاری به ایران خود را در معرض تحریم های آمریکا قرار دهند.

این گزارش نوشت، این فقط مقام های ایرانی نیستند که بر تأثیر تحریم های آمریکا در مقابله ایران با ویروس کرونا اشاره می نمایند بلکه یافته های گروههای بین المللی حقوق بشری همچون دیده بان حقوق بشر نیز بر این امر تأکید دارد.

علیرغم آنکه ایران در مواجهه با کرونا از بسیاری از کشورها درخواست یاری نموده است و برای اولین بار از صندوق بین المللی پول درخواست وام کرد، اما مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا قطعاً اهمیتی به این درخواست ها نداد و گفت: آمریکا به اجرای کامل تحریم های ما ادامه خواهد داد.

طبق این گزارش، در ماه جاری و سال نو ایرانیان، واشنگتن تحریم های جدیدی را در حالی علیه تهران وضع کرد که کل این کشور در جدال با ویروس کرونا است.

این روزنامه هنگ کنگی در ادامه به اظهارات دروغین ترامپ در مورد آمادگی دولت وی برای یاری به ایران برای مقابله به کرونا اشاره نمود و نوشت که ترامپ در یکی از وعده های دروغین خود گفت که واشنگتن در صورتی که ایران بخواهد، حاضر است به این کشور یاری کند اما شرایط را در حقیقت برای یاری کشورها به ایران سخت نموده است و تا به امروز فقط چین، هند و امارات عربی متحده به طور فعال به ایران یاری نموده اند.

این روزنامه در سرانجام با اشاره به این موارد نوشت، زمان آن رسیده است که دنیا از آمریکا بخواهد به تحریم های ایران سرانجام دهد یا حداقل به سرعت کانال بشردوستانه ای را برای یاری به مردم ایران ایجاد کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1077

به "ساوث چاینا مورنینگ پست: به تحریم های ایران در دوران کرونا انتها دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساوث چاینا مورنینگ پست: به تحریم های ایران در دوران کرونا انتها دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید