افزایش نرخ بیکاری کانادا

با ثبت عملکرد ناامیدکننده اقتصاد کانادا در اشتغال زایی، نرخ بیکاری این کشور به 5.7 درصد رسید.

افزایش نرخ بیکاری کانادا

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مرکز آمار کانادا گفت که با از بین رفتن 24 هزار و 200 فرصت شغلی، نرخ بیکاری دومین اقتصاد بزرگ آمریکای شمالی تا سرانجام دوازده ماه منتهی به ژوئیه به 5.7 درصد افزایش یافته است که 0.2 درصد بیش تر از نرخ بیکاری این کشور در مدت مشابه منتهی به ژوئن است.

این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که در نظرسنجی اجرا شده توسط رویترز از گروهی از اقتصاددانان، آنان انتظار اشتغال زایی مثبت برای 12 هزار و 500 نفر و رسیدن نرخ بیکاری به 5.5 درصد را داشتند.

دوگ پورتر، کارشناس ارشد مسائل مالی کانادا در موسسه بی ام او گفت: واضح است که روند اشتغال زایی ناامید کننده بود. انتظار چنین عملکردی و بازگشت به وضعیت پنج ماه قبل نمی رفت. با این حال فکر نمی کنم که چشم انداز شغلی خیلی تغییر کند چرا که هنوز در وضعیت بهتری از سال قبل قرار داریم.

در ماه ژوئیه تنها 11 هزار و 600 فرصت شغلی تمام وقت ایجاد شد و در مقابل شمار مشاغل پاره وقت ایجاد شده با عبور از 12 هزار و 600 مورد از مشاغل تمام وقت جلو زد. نرخ بیکاری جوانان 15 تا 24 ساله نسبت به ماه قبل کاهش داشته اما این رقم برای جمعیت اصلی یعنی بازه سنی 25 تا 54 سال افزایش پیدا نموده است.

در واکنش به انتشار این آمار، دلار کانادا در برابر همتای آمریکایی اش تضعیف شد و هر دلار آمریکا به ازای 1.3268 دلار کانادا معامله شد.

پورتر اضافه نمود: بانک مرکزی کانادا باید با دقت بیشتری عمل کند چرا که شواهد اولیه حاکی از کاهش سطح تولیدات ناخالص داخلی در سه ماهه سوم سال است. درها برای اتخاذ سیاست انبساطی باز است اما باید فعلا تا معین تر شدن شرایط جهانی دست نگه داشت. بانک مرکزی باید ذهن بازی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 16 مهر 1398 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 534

به "افزایش نرخ بیکاری کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نرخ بیکاری کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید