امکان جابه جایی ارز برای فعالان اقتصادی کشور در بازارهای جهانی فراهم شد

به گزارش تور ترکیه ارزان، به منظور تسهیل در نقل و انتقال ارز، از سوی گروهی از نخبگان و اساتید دانشگاه صنعتی شریف، سیستم نامتمرکز تبادل خدمات و کالا با نام علمی LoR تحت عنوان تاک طراحی و راه اندازی شد.

امکان جابه جایی ارز برای فعالان اقتصادی کشور در بازارهای جهانی فراهم شد

به گزارش تور ترکیه ارزان، درحال حاضر سیستم LoR پیچیده ترین سیستم نامتمرکز تحت وب در جهان محسوب می شود که می تواند بستری مناسب را برای تبادل انواع فعالیت کسب و کارهای بزرگ و کوچک در بازارهای جهانی فراهم کند.

این سیستم پیشرفته نامتمرکز که از یک ابر هوش مصنوعی بهره می گیرد، می تواند امکان برقراری امنیت برای معاملات، بازاریابی، برقراری تعادل قیمت خدمات و کالا به شکل عادلانه، انتقال و جابه جایی ارز، نقدینگی مادی و بسیاری موارد دیگر را برای فعالان اقتصادی فراهم کند. فناوری این سیستم تا پیش از این به شکل انحصاری در اختیار چند کشور جهان بود و از آن برای پیاده سازی این سیستم استفاده شد و دانشمندان داخلی توانستند این سیستم نامتمرکز را در ایران و چند کشور دیگر راه اندازی کنند.

آرش واعظی، سرپرست و طراح این سیستم در ایران در این باره اظهار کرد: ابتدا انگیزه ساخت و طراحی این سیستم این بود که بتواند جایگزینی برای سیستم کنونی بلاک چین باشد که مسائل بزرگی از جمله توزیع ناعادلانه ارز را به همراه دارد.

وی اضافه کرد: مسائل حال حاضر سیستم های کنونی و راه چاره هایی که LoR برای آنها آورده، در طرح بیان شده و در پیاده سازی بستر تاک اعمال شده و یا در حال اعمال است.

واعظی تاکید کرد: امکان ایجاد تبادلات جهانی، بستر ارتباطی امن بین مراکز، بهینه سازی ایده های کسب وکار، ارائه ایده های تحلیل شده به متقاضیان ایجاد شغل، جهش اقتصادی در تولید، سازمان دهی و رونق تجارت آنلاین و ایجاد بستر تحقیقاتی پیشرفته بین دانشگاهی تنها بخشی از اهداف این سیستم نامتمرکز است.

به گفته طراح این سیستم، فعالان اقتصادی و ارائه کنندگان خدمات می توانند برای بهره مندی از سرویس های این سیستم نامتمرکز هوشمند، به آدرس سایت taak.org مراجعه و ثبت نام کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1247

به "امکان جابه جایی ارز برای فعالان اقتصادی کشور در بازارهای جهانی فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان جابه جایی ارز برای فعالان اقتصادی کشور در بازارهای جهانی فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید