انتقاد سازمان همکاری اسلامی از نشست سران کشورهای اسلامی در مالزی!

به گزارش تور ترکیه ارزان، یوسف العثیمین، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی معتقد است که نشست هایی نظیر نشست سران کشورهای اسلامی در کوالالامپور منجر به تفرقه میان مسلمانان می گردد.

انتقاد سازمان همکاری اسلامی از نشست سران کشورهای اسلامی در مالزی!

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان، سازمان همکاری اسلامی از نشست سران کشورهای اسلامی در پایتخت مالزی انتقاد نموده است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، سازمان همکاری اسلامی مدعی شده که نشست سران کشورهای اسلامی در مالزی منجر به تضعیف اسلام می گردد. نشست کوالالامپور مورد انتقاد سعودی هاست و مواضع رسمی سازمان همکاری اسلامی نیز عموما به مواضع ریاض نزدیک است.

سران بعضی کشورهای اسلامی از جمله ایران، ترکیه و قطر برای نشستی چهار روزه در پایتخت مالزی گردهم آمده اند. ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی روز سه شنبه در گفت وگوی تلفنی با سلمان، شاه عربستان سعودی نقدها به این نشست را رد و تاکید نمود که نشست مزبور درصدد ایجاد یک بلوک جدید در دنیا اسلام نیست.

با این حال، یوسف العثیمین، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی معتقد است که نشست هایی نظیر نشست سران اسلامی در کوالالامپور منجر به تفرقه میان مسلمانان می گردد.

وی بدون اشاره مستقیم به نشست مالزی گفته است که چنین نشست هایی در خارج از چارچوب سازمان همکاری اسلامی به نفع اسلام و مسلمانان نیست و تضعیف سازمان همکاری اسلامی به منزله تضعیف اسلام و مسلمانان است.

شاه سعودی نیز به نشست سران کشورهای اسلامی در مالزی دعوت شده بود اما از شرکت در آن خودداری کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 788

به "انتقاد سازمان همکاری اسلامی از نشست سران کشورهای اسلامی در مالزی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد سازمان همکاری اسلامی از نشست سران کشورهای اسلامی در مالزی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید