برخی تولیدنمایندگان آهن از عرضه آهن به بورس ممانعت می نمایند

به گزارش تور ترکیه ارزان، محمد آزاد با اشاره به ایجاد دو بازار برای محصولات آهن و فولاد درکشور گفت: این رویه به دلیل تفاوت نرخ ارز ایجاد گردیده است که زمینه دلالی برخی سودجویان را به همراه دارد.

برخی تولیدنمایندگان آهن از عرضه آهن به بورس ممانعت می نمایند

وی گفت: طبق اعلام وزارت صنعت، معدن تجارت فقط افراد دارای پروانه ساخت و ساز مجاز به خرید آهن از بورس بودند که به دلیل ارائه یک سبد تعیین از انواع آهن آلات این شرایط مناسب نبود زیرا برخی از آهن آلات یا غیر قابل استفاده است و یا در سبد موجود نیست.

رئیس­ اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد کشور حجم بالای آهن ارائه گردیده را نیز­ دلیل دیگر ناتوانی سازندگان برای خرید از بورس دانست و ادامه داد: این روند سبب نرسیدن آهن به دست مصرف نماینده واقعی و زمینه ساز فعالیت غیر قانونی برخی فراوری نمایندگان با عرضه محصولات آهن در کارخانه وبا قیمت بالاتر گردیده است.

آزاد با بیان اینکه قیمت آهن در بورس کیلویی 3 هزار تومان است گفت: این محصولات کیلویی 3.5 هزار تومان به دست مصرف نماینده می رسد درحالی که کارخانه دار آن را در کارخانه 5.5 می فروشد و درنهایت 6.5 به دست مصرف نماینده می رسد.

وی با اشاره به اینکه تعزیرات فقط به سراغ واحدهای صنفی می رود اضافه نمود: این درحالیکه کارخانه ها تخلف می نمایند ولی اعتراضی به آنها نمی گردد. ضمن اینکه در بازار آهن ضعف نظارت وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 147

به "برخی تولیدنمایندگان آهن از عرضه آهن به بورس ممانعت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخی تولیدنمایندگان آهن از عرضه آهن به بورس ممانعت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید