بیانیه الحشد الشعبی درباره شلیک موشک به فرودگاه اربیل

به گزارش تور ترکیه ارزان، فرماندهی عملیات نینوای الحشد الشعبی در پی شلیک موشک به فرودگاه اربیل اظهار داشت که تحقیقات درباره این حمله را شروع نموده است.

بیانیه الحشد الشعبی درباره شلیک موشک به فرودگاه اربیل

فرماندهی عملیات نینوا با صدور بیانیه ای در این باره اظهار داشت که اظهارات مختلف درباره عملیات شلیک موشک به سوی شهر اربیل در اقلیم کردستان عراق را پیگیری کردیم که بعضی اظهارنظرهای شتابزده، مایه تأسف و تعجب است. از این رو، ضروری است موارد زیر اعلام گردد:

منطقه ای که موشک ها به طرف اربیل شلیک شده غیر مسکونی و در مثلثی واقع شده است که ارتش، نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای پیشمرگه آن را کنترل می نمایند.

تحقیقات درباره این حادثه شروع شده و دوربین های منطقه برای کشف مکان خودرویی که موشک ها از روی آن شلیک شده شروع خواهد شد.

همچنین نیرویی به رهبری فرمانده لشکر 30 الحشد الشعبی برای پیگیری عوامل شلیک موشک ها به منطقه اعزام شده است و محل خودرو و نام طرف هایی که کنترل منطقه را در اختیار دارند اعلام خواهد شد.

بعضی منابع اظهار داشتند که شامگاه چهارشنبه سه فروند موشک به پایگاه نظامیان آمریکایی واقع در نزدیکی فرودگاه اربیل شلیک شد.

یک مقام امنیتی به بغداد الیوم گفت که بخش هایی در نزدیکی فرودگاه اربیل مورد اصابت راکت نهاده شد.

همچنین کانال صابرین نیوز گزارش داد که دستکم دو فروند راکت به پایگاه حریر آمریکا در اربیل اصابت نموده است و بالگردهای آمریکا در این منطقه به پرواز در آمدند.

این گزارش می افزاید که سامانه های ضد موشکی آمریکا مستقر در این پایگاه نتوانستند با این حمله راکتی مقابله نمایند.

این در حالی است که تارنمای الاخباریه عراق، تعداد موشک های شلیک شده به منطقه نزدیک به فرودگاه اربیل را پنج فروند گزارش نموده است.

سازمان مبارزه با تروریسم نیز در اقلیم کردستان عراق فاش کرد که شش موشک پرتاب شده از استان نینوا، حوالی فرودگاه بین المللی اربیل فرود آمدند.

در بیانیه این سازمان که در اختیار شفق نیوز نهاده شده است آمده که این موشک ها ساعت 8:30 شب از روستای شیخ امیر موصل به سمت فرودگاه بین المللی اربیل پرتاب شدند.

بر اساس این بیانیه، موشک ها در فاصله بسیار کمی از فرودگاه فرود آمدند و دو موشک منفجر نشدند و هیچ تلفاتی به همراه نداشتند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق، پیشتر از بازداشت فرمانده نیروی کنترل امنیت منطقه شلیک موشک ها به سمت فرودگاه اربیل اطلاع داد و اظهار داشت که تحقیقات فوری در این باره شروع شده است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1434

به "بیانیه الحشد الشعبی درباره شلیک موشک به فرودگاه اربیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه الحشد الشعبی درباره شلیک موشک به فرودگاه اربیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید