ترامپ اعمال تعرفه بر بخشی از واردات کالاهای چینی را 2 هفته به تعویق انداخت

به گزارش تور ترکیه ارزان، رئیس جمهور آمریکا می گوید بخاطر نزدیک بودن هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، اعمال تعرفه بر بخشی از کالاهای چینی را از اول اکتبر به 15 اکتبر موکول نموده است.

ترامپ اعمال تعرفه بر بخشی از واردات کالاهای چینی را 2 هفته به تعویق انداخت

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان، در شرایطی که جنگ تعرفه ای بین آمریکا و چین همچنان یکی از موضوعات مورد توجه محافل رسانه ای دنیا است، رئیس جمهور آمریکا می گوید که برای نشان دادن حسن نیت، اعمال تعرفه بر 250 میلیارد دلار کالای وارداتی از چین را دو هفته به تعویق انداخته است.

دونالد ترامپ، بامداد پنج شنبه به وقت تهران در صفحه خود در توئیتر نوشت: به درخواست لیو هی، معاون نخست وزیر چین و نظر به این واقعیت که جمهوری خلق چین در تاریخ اول اکتیر هفتادمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرد، ما توافق نموده ایم که برای نشان دادن حسن نیت اعمال تعرفه 25 تا 30 درصدی بر 250 میلیارد دلار کالا را از اول اکتبر، به 15 اکتبر موکول کنیم.

ترامپ همیشه چین را متهم نموده که توازن تجاری بین دو کشور را به نفع خود بر هم زده و از روسای جمهور سابق آمریکا نیز بخاطر دادن چنین اجازه ای به پکن انتقاد نموده است. وی اول شهریور ماه نیز به بنگاه های مالی آمریکا هشدار داد که چین را ترک نمایند و به آمریکا بازگردند.

چین هم در این جنگ تعرفه ای بیکار ننشسته و متقابلا تعرفه هایی بر واردات کالا از آمریکا وضع نموده است، بخصوص بر کالاهایی که محصول آن دسته از ایالت های آمریکا هستند که پایگاه رای دونالد ترامپ محسوب می شوند. چینی ها از جمله بر نفت خام وارداتی از آمریکا نیز تعرفه 5 درصدی اعمال نموده اند.

پکن رفتار واشنگتن را در جنگ تعرفه ای به قلدری تعبیر نموده و از آن به شدت انتقاد نموده است.

سیاست آمریکا مبنی بر محدودسازی چین به عنوان یک رقیب دنیای اگرچه در دوران روسای پیشین جمهوری آمریکا نیز سابقه داشت اما در دوران ریاست جمهوری ترامپ، ابعاد جدی تری به خود گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 489

به "ترامپ اعمال تعرفه بر بخشی از واردات کالاهای چینی را 2 هفته به تعویق انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ اعمال تعرفه بر بخشی از واردات کالاهای چینی را 2 هفته به تعویق انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید