ثروت زاکربرگ 29 میلیارد دلار آب رفت

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، مارک زاکربرگ در ریزش کم سابقه ای که ارزش سهام شرکت مِتا پلتفرمز در روز پنج شنبه داشت، 29 میلیارد دلار از دست داد.

ثروت زاکربرگ 29 میلیارد دلار آب رفت

به گزارش خبرنگاران، ارزش سهام شرکت مِتا در بزرگترین ریزش روزانه ارزش بازار یک شرکت آمریکایی، روز پنج شنبه 26 درصد سقوط کرد و بیش از 200 میلیارد دلار از دست داد. طبق برآورد فوربس، این ریزش سهام ارزش ثروت مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل این شرکت را به 85 میلیارد دلار کاهش داد. زاکربرگ حدود 12.8 درصد در این شرکت که سابق بر این با نام فیس بوک شناخته می شد، سهم دارد.

همزمان ثروت جف بزوس تحت تاثیر درآمدهای بهتر از حد انتظار آمازون و رشد ارزش سهام این شرکت، 20 میلیارد دلار افزایش یافت. بزوس موسس و رئیس هیات مدیره آمازون در حدود 9.9 درصد از این شرکت خرده فروشی آنلاین سهم دارد. طبق آمار فوربس، بزوس سومین ثروتمند بزرگ دنیاست.

سود سه ماهه چهارم آمازون با یاری سرمایه گذاری در شرکت خودروی برقی ریویان و افزایش قیمت سالانه اشتراک پرایم در آمریکا افزایش یافت و رشد ارزش سهام این شرکت را به 15 درصد رساند که بزرگترین افزایش روزانه از اکتبر سال 2009 بود.

طبق اعلام فوربس، ثروت خالص بزوس در سال 2021 در مقایسه با سال پیش از آن 57 درصد رشد کرد و به 177 میلیارد دلار رسید. این افزایش ثروت تحت تاثیر رونق آمازون در دوران پاندمی رخ داد که مردم بیش از قبل به خرید آنلاین روی آوردند.

کاهش یک روزه ثروت زاکربرگ، یکی از بزرگترین کاهش ثروتهای مدیران فناوری به شمار می رود و پس از کاهش 35 میلیارد دلاری یک روزه ثروت ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در نوامبر، در رتبه دوم قرار می گیرد.

در پی ریزش 29 میلیارد دلاری ثروت، زاکربرگ در لیست میلیاردرهای زمان حال فوربس در رتبه دوازدهم پایینتر از میلیاردرهایی شامل موکش آمبانی و گوتام آدانی نهاده شد.

معاملات سهام مِتا پرنوسان مانده است زیرا سرمایه گذاران کوشش می نمایند تاثیر تورم بالا و افزایش نرخ های بهره را برآورد نمایند. با این حال ارزش سهام مِتا ممکن است به سرعت بهبود پیدا کرد و افت ثروتی که زاکربرگ پیدا کرد، روی کاغذ بماند.

بر اساس گزارش رویترزف زاکربرگ سال گذشته پیش از ریزش سهام فناوری، سهام مِتا به ارزش 4.47 میلیارد دلار را فروخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2220

به "ثروت زاکربرگ 29 میلیارد دلار آب رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروت زاکربرگ 29 میلیارد دلار آب رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید