حمایت 47 میلیارد ریالی ستاد نانو از محققان نانویی

به گزارش تور ترکیه ارزان، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به منظور راهنمایی تحقیقات به سمت پروژه های کاربردی، در روز 11 فروردین ماه بیش از 47 میلیارد ریال به بیش از 3400 محقق این حوزه که اقدام به اجرای طرح های کاربردی صنعتی نموده اند، پرداخت کرد.

حمایت 47 میلیارد ریالی ستاد نانو از محققان نانویی

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برنامه حمایت تشویقی خود را از سال 1383 در راستای اهداف سند راهبرد 10 ساله فناوری نانو (1384 تا 1394) با هدف ترغیب و تشویق محققان برای ورود به حوزه فناوری نانو و پرورش سرمایه های انسانی متخصص برای توسعه این فناوری در کشوراجرایی نموده است.

با تصویب سند دوم توسعه فناوری نانو (از 1394 تا 1404) و رویکرد صنعتی این سند، برنامه حمایت تشویقی بر دو محور ارتقای کیفیت تحقیقات و انجام تحقیقات مورد احتیاج حال و آینده کشور متمرکز شده است و بر این اساس حمایت از سرانجام نامه های صنعتی در دستور کار این ستاد نهاده شد.

در این راستا ستاد نانو از تعریف و انجام سرانجام نامه های کاربردی و مساله محور با اجرای آیین نامه سرانجام نامه های صنعتی-کاربردی حمایت می نماید که اهدافی چون برطرف احتیاج، توسعه یا ارتقاء محصو و صنایع و یا شرکت های دانش بنیان با استفاده از فناوری نانو، تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، تقویت بنیه علمی شرکت های دانش بنیان، جهت دهی تحقیقات به سمت فعالیت های کاربردی در نظر است.

بر این اساس از سوی این ستاد حمایت های تشویقی همه مقالات تاییدی تا آخر اسفندماه 1398 (براساس آیین نامه های جدید و قدیم) پرداخت شده است. در این پرداخت، حمایت تشویقی محققانی که در پرداخت های پیشین شماره حسابشان مشکل داشته و مشکل را برطرف نموده اند، نیز واریز شده است.

این ستاد تا روز 11 فروردین ماه 1399 در مجموع مبلغ 47 میلیارد و 711 میلیون و 450 هزار ریال به 3 هزار و 416 محقق پرداخت نموده است.

با پرداخت این مبلغ، همه حمایت های تشویقی محققان براساس آیین نامه های حمایت از تحقیقات فناوری نانو که درخواست آنها تا انتهای اسفندماه سال 1398 توسط کمیته علمی داوری ستاد تایید شده، پرداخت شده است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1086

به "حمایت 47 میلیارد ریالی ستاد نانو از محققان نانویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت 47 میلیارد ریالی ستاد نانو از محققان نانویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید