خبرنگاران عراقچی: هیات ایرانی هیچ مذاکره ای با هیات آمریکایی نخواهد داشت

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، تهران-خبرنگاران- معاون سیاسی وزارت امور خارجه با بیان اینکه هیات ایرانی هیچ مذاکره ای با هیات آمریکایی در هیچ سطحی نخواهد داشت، گفت: آمریکا در هیچ نشستی که ایران در آن حضور داشته باشد، از جمله نشست کمیسیون مشترک برجام، حضور نخواهد داشت و این قطعی است.

خبرنگاران عراقچی: هیات ایرانی هیچ مذاکره ای با هیات آمریکایی نخواهد داشت

به گزارش خبرنگاران، سید عباس عراقچی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد خبری با مضمون حضور آمریکا در نشست آینده در وین گفت: نشست وین که هیات ایران در آن شرکت خواهد نمود یک نشست کمیسیون مشترک برجام است که با هدف آنالیز بازگشت احتمالی آمریکا به برجام برگزار خواهد شد و صرفا اعضای کنونی برجام در آن حضور خواهند داشت.

وی توضیح داد: آمریکا در هیچ نشستی که ایران در آن حضور داشته باشد، از جمله نشست کمیسیون مشترک برجام، حضور نخواهد داشت و این قطعی است.

معاون وزیر امور خارجه اضافه نمود: اینکه سایر طرف های برجام بخواهند در ارتباط با اقداماتی که آمریکا باید انجام دهد، به صورت دوجانبه یا چندجانبه با آمریکا رایزنی هایی داشته باشند، چه در وین و چه در هرجای دیگر، به خودشان مربوط است و البته مسبوق به سابقه است.

عراقچی توضیح داد: هیات ایرانی هیچ گونه مذاکره ای با هیات آمریکایی در هیچ سطحی نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگاران هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در روز آدینه 13 فروردین 1400 برابر با 2 آوریل 2021 بصورت مجازی برگزار گردید.

در این نشست اعضای برجام با اشاره با ابعاد فاجعه بار خروج آمریکا از برجام بر انتفاع ایران از برجام، بر از دست ندادن زمان در این مقطع تاکید کردند.

طرف های برجام همچنین ضمن تاکید بر تعهدشان جهت حفظ برجام، تصمیم گرفتند این جلسه کمیسیون مشترک را هفته آینده جهت تداوم رایزنی ها در وین از سر بگیرند تا اقدامات مربوط به لغو تحریم ها و گام های هسته ای را ازطریق گروه های کارشناسی مربوطه تعیین نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1739

به "خبرنگاران عراقچی: هیات ایرانی هیچ مذاکره ای با هیات آمریکایی نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عراقچی: هیات ایرانی هیچ مذاکره ای با هیات آمریکایی نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید