خبرنگاران 447 کارگاه واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا در ایلام ثبت نام شدند

به گزارش تور ترکیه ارزان، ایلام - خبرنگاران - مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام از ثبت نام 447 کارگاه واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا اطلاع داد و گفت: شیوه نامه پرداخت تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده 23 خرداد ماه جاری به بانک ها ارسال می گردد.

خبرنگاران 447 کارگاه واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا در ایلام ثبت نام شدند

احمد خانمحمدیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار تور ترکیه ارزان گفت: این تسهیلات حمایتی برای 14 رسته شغلی که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: پرداخت این تسهیلات به صورت 2 مرحله ای بوده که در مرحله اول 50 درصد تسهیلات متعلق به صاحبان کسب و کار پرداخت می گردد و مابقی یک ماه بعد از آن و پس از تایید دستگاه های اجرایی ذی ربط در سامانه کارا به ازای هر شاغل دارای پرونده بیمه تامین اجتماعی انجام می گردد.

خان محمدیان تاکید نمود: نسبت معین شده در هر مرحله برای واحدهای کسب و کار به ازای هر شاغل 120 میلیون ریال معین شده که 70 درصد این مبلغ برای پرداخت هزینه های دستمزد و 30 درصد آن برای سایر هزینه های عملیاتی مرتبط با کسب و کار است.

وی ادامه داد: برای واحدهای کسب و کار در رسته هایی که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده اند، به ازای هر شاغل 160 میلیون ریال تسهیلات معین شده که 50 درصد این مبلغ برای هزینه های دستمزد و 50 درصد آن برای سایر هزینه های عملیاتی مرتبط با کسب و کار است.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب و کاری که تعداد شاغلین آنها بالای 50 نفر است به روشی متفاوت انجام می گردد.

خان محمدیان افزود: در مورد این واحدها بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تسهیلات با تعهد بازپرداخت در اختیار صاحب کسب و کار قرار می گیرد اما سهم شاغلین با اخذ موافقت از کارفرما در زمان انعقاد قرارداد، نزد بانک مسدود و بر اساس فهرست اعلامی کارفرما و شماره حساب شاغلین که احراز اشتغال آنها به تایید سازمان تامین اجتماعی رسیده و در سامانه کارا درج شده پرداخت می گردد.

مهلت بازپرداخت اقساط 24 ماه است

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام اضافه نمود: مدت باز پرداخت اقساط تسهیلات 24 ماه و آغاز اقساط از ابتدای مهرماه سال 99 است.

خان محمدیان تاکید نمود: سود دوره تنفس از زمان پرداخت تسهیلات تا ابتدای مهر ماه محاسبه و به مبلغ بازپرداخت اقساط اضافه می گردد.

وی گفت: آن تعداد از واحدهای کسب و کار معدودی که ممکن است نسبت به بازپرداخت تسهیلات در موعد مقرر اقدام ننمایند و یا با تشخیص و اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یا دستگاه بخشی مربوطه، منابع دریافتی را در غیر مصادیق معین شده هزینه نمایند، به مدت 2 سال از دریافت هرگونه خدمات بانکی(تسهیلات، ضمانت نامه، اعتبارات اسنادی و…) محروم شده و موظف به پرداخت وجه التزام به نرخ 24 درصد(شامل 18 درصد نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و 6 درصد جریمه) خواهند شد.

به گفته خان وی، بازپرداخت تسهیلات کرونا 2 سال است و سه ماه پس از واریز (مهرماه) آغاز می گردد.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام اضافه نمود: تا به امروز 447 کارگاه با اشتغال 885 نفر درخواست خود را به دستگاه اجرایی دادند و فرآیند تسهیلات 12 تا16 میلیون تومانی به آن ها طی روزهای آینده انجام خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1187

به "خبرنگاران 447 کارگاه واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا در ایلام ثبت نام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 447 کارگاه واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا در ایلام ثبت نام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید