دشواری های ساخت ایلدا در ایام کرونا، از قرنطینه در هتل تا منع ورود

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، تهیه کننده سریال ایلدا علت تاخیر چندروزه در پخش این سریال را ضبط صحنه های جنگی سخت بیان نمود و در عین حال کرونا را هم در اضافه شدن به سختی جهت فراوری بی تاثیر ندانست.

دشواری های ساخت ایلدا در ایام کرونا، از قرنطینه در هتل تا منع ورود

سید علیرضا سبط احمدی در گفت وگویی با خبرنگاران درباره پخش سریال ایلدا چند روز پس از آغاز هفته دفاع مقدس، شرح داد: قرار بود به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس سریال را به پخش برسانیم و سعی کردیم این سریال، 31 شهریور ماه به روی آنتن برود اما دریافت صحنه های فینال کار که با آقای قویدل (کارگردان) برنامه ریزی نموده بودیم، دو ـ سه روز زمان ببرد، بسیار سخت بود. هر روز بیش ار 100 نفر هنرور داشتیم. ده ها انفجار، صدها شلیک و صحنه های اکشن و بدلکاری داشتیم. این صحنه های نهایی جنگ بود که حدود شش روز زمان برد.

او تاکید نمود: دلیل تاخیر در پخش سریال ایلدا به خاطر کم گذاشتن از طرف هیچ کس نبود، بلکه صحنه های سخت و سنگینی بود و باید با حساسیت هم کار می کردیم. هنوز تصویر برداری تمام نشده بود که من راهی تهران شدم تا نسخه های نهایی را با پخش هماهنگ کنم. مجددا از بینندگان عزیز برای این تاخیر دو ـ سه روزه عذرخواهی می کنم. ان شاءالله که مردم کار را دوست داشته باشند و از دیدن سریال در کنار خانواده لذت ببرند. ما کار می کنیم تا لحظاتی خوب را برای مردم رقم بزنیم.

سبط احمدی با بیان اینکه کرونا باعث تاخیر چند ماهه در ساخت سریال شده و سبب شده تا گروه در هتل خرم آباد قرنطینه شوند، شرح داد: ما با یک اتفاق نادر در جهان روبرو بودیم به نام ویروس کرونا که تمام مشاغل و فعالیت های صنفی مختلف را تحت تاثیر خودش قرار داد. از اسفند ماه که این ویروس در کشور علنی شد ما درگیر این ماجرا شدیم و محدودیت های مختلفی برایمان ایجاد شد. گروه من در اسفند ماه حدود یک ماه در خرم آباد بودند. حدود پنج شش ماه بود که کار را آغاز نموده بودیم. تا بهمن ماه با احتساب تعطیلی هایی که به واسطه سیلاب و بارندگی و سرما ایجاد شده بود حدودا پنج ماه کار نموده بودیم و یک ماه هم تعطیلی های مختلف را داشتیم. در اسفند ماه که می خواستیم کار را دوباره آغاز کنیم بیش از 10 روز نتوانستیم کار کنیم زیرا چند روز درگیر سیلاب بودیم و نزدیک به دو هفته هم درگیر کرونا بودیم. ستاد مبارزه با کرونا در لرستان اجازه خروج از هتل را به ما نمی داد و ما آنجا گیر نموده بودیم. دوره قرنطینه در هتل انجام شد تا بازیگران وقتی به خانه برمی گردند دچار مشکل نشوند.

این تهیه نماینده در ادامه شرحاتش درباره فرایند فراوری سریال ایلدا، یادآور شد: از فروردین هم که تمام فعالیت های کشور تعطیل شد. ما آخر تیر ماه دوباره آغاز کردیم. حدودا چهار ماه کار تعطیل بود. اغلب پروژه ها و فعالیت های فرهنگی از اواخر اردیبهشت آغاز به کار کردند اما در لرستان شرایط قرمز و حاد را داشتیم و ستاد کرونا در خرم آباد به ما اجازه ورود نمی داد. با گفت و گو ها و رایزنی هایی که داشتیم از اواسط تیر ماه توانستیم کار را از سر بگیریم و پیش فراوری را انجام دهیم. آغاز تصویربرداری از اواخر تیر ماه بود تا چند روز قبل که تمام شد. کرونا حدود پنج ماه ما را زمین گیر کرد.

تهیه نماینده سریال ایلدا در پاسخ به این پرسش که پیش بینی وی برای میزان تعامل این سریال با مخاطب چگونه است؟ گفت: کاری را ساختیم که بازیگران خوبی در آن حضور دارند. تصاویر و صحنه های بکر و سوژه جذاب دارد. سریال ایلدا فرهنگ بومی و محلی قسمتی از کشور را به تصویر کشیده و قصه ای دارد که با جنس مردم غرب کشور هم خوانی دارد. قصه ایل و ایلاتی و اتفاقاتی که در زندگی روزمره مردم غرب کشور به ویژه لرستان، کرمانشاه، کردستان و ایلام جریان دارد؛ این ها پارارمترهایی است که به امید خدا می تواند مخاطب را جذب کند. من و گروه تمام تلاشمان را کردیم.

به گزارش خبرنگاران، تصویربرداری سریال ایل دا که به گفته سبط احمدی در قالب 25 قسمت پخش می گردد، پنج شنبه گذشته (سوم مهر ماه) تمام شده و تدوین سریال نیز همزمان اجرا شده است. مراحل فنی کار همزمان در حال اجرا است. در حال حاضر کار صدا و موسیقی انجام می گردد.

حدود 40 بازیگر در سنین مختلف از تهران در ایل دا نقش آفرینی نموده و بیش از 120 بازیگر از خرم آباد، لرستان، خوزستان، کرمانشاه، بروجرد و شهرهای مختلف آن منطقه در آن حضور داشته اند.

در این سریال مجید مظفری در نقش صالح خان، پوریا پورسرخ نقش ایرج، فاطمه گودرزی نقش دا گل و جعفر دهقان نقش پایدار کاکاوند را ایفا می نمایند.

ایل دا به تهیه نمایندگی سیدعلیرضا سبطاحمدی و کارگردانی راما قویدل کاری از مرکز سیما فیلم است که در 24 قسمت 45 دقیقه ای از شبکه یک سیما پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1424

به "دشواری های ساخت ایلدا در ایام کرونا، از قرنطینه در هتل تا منع ورود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دشواری های ساخت ایلدا در ایام کرونا، از قرنطینه در هتل تا منع ورود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید