رئیسی: ملت و جامعه ما نه حق عقب نشینی دارد نه در جا زدن

به گزارش تور ترکیه ارزان، رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه تحول انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: ملت ایران حق عقب نشینی و درجا زدن را ندارد تنها باید در جهت تعالی و رشد قدم بردارد.

رئیسی: ملت و جامعه ما نه حق عقب نشینی دارد نه در جا زدن

به گزارش مهر، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان گیلان ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، اظهار داشت: از کادر پزشکی و درمانی استان گیلان و کشور به دلیل مجاهدت در حفظ سلامت مردم و مبارزه با ویروس منحوس داشتند، قدردانی می کنم.

وی ضمن قدردانی از کمک های مومنانه مردم و لبیک به ندای رهبری، اضافه کرد: به واسطه یک مؤلفه بعضی از ایام و روز ها در اذهان عمومی خاص می شوند که دهه فجر و 22 بهمن نمونه ای از این روز ها است که دست قدرت الهی را می توان در آن مشاهده کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه 22 بهمن جلوه قدرت الهی بود، تأکید کرد: ملت ایران مقابل ستمگران و قدرت های سلطه گر به پشتوانه همین قدرت پیروز شد.

رئیسی با بیان اینکه امام تحول خواه و تحول گرا بود، شرح داد: امام راحل به دنبال تحول در اخلاق، عمل و بخش های مختلف کشور بود و وابستگی ایشان را رنج می داد. استقلال در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برای ملتی که از خفقان رنج می برد، نعمت الهی محسوب می شد.

پویایی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی نیازمند حرکت جهادی و انقلابی است

وی با تأکید بر اینکه تحول انقلاب باید همواره مورد نظر باشد، اضافه کرد: ملت و جامعه ما نه حق عقب نشینی دارد نه در جا زدن، تنها باید در راستا پیشرفت و ارتقای جایگاه انقلاب و نظام اسلامی حرکت کند.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: همواره باید در حوزه های اقتصادی و اجتماعی رو به جلو حرکت کنیم و پویایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جامعه باید به سمت بهتر شدن حرکت کند، ادامه داد: ممکن است در این راستا با موانعی نیز برخورد کنیم، اما این موانع نباید انحرافی در حرکت جامعه ایجاد کند بلکه باید با حرکت مجاهدانه آن را رفع کنیم و در این راه از رزمندگان دوران دفاع مقدس الگوبرداری کنیم.

رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه دشمن به از بین بردن فرصت ها و ظرفیت ها برای ملت ایران است، تأکید کرد: باید با حرکت انقلابی بر مبنای اراده پولادی و بر اساس اخلاص و عشق الهی حرکت کرد.

وی اضافه کرد: ما در محضر شهدا هستیم و انتظار شهدا و خانواده شهدا و انقلابیون و دغدغه مندان این است برای بهبود شرایط کار مجاهدانه انجام دهیم.

رئیس دستگاه قضا در ادامه خطاب به مدیران با اشاره به اینکه امروز ما در حوزه هسته ای پیشرفت بیشتری نسبت به حوزه اقتصادی داشته ایم، اضافه کرد: دشمن نمی خواست ایران اسلامی در حوزه هسته ای به کوچک ترین پیشرفتی دست یابد.

وی همچنین به پیشرفت های حوزه نظامی و دفاعی و تحریم های دشمنان در این زمینه نیز اشاره و با بیان اینکه دشمن به دنبال این بود که ما به هیچ توانمندی در این بخش ها نرسیم، ادامه داد: امروزه ده ها رزمایش از سپاه و ارتش برای کشور تولید قدرت کرده. علی رغم تمام محدودیت ها نیرو های مسلح در حوزه دفاعی اقتدار آفریدند.

ضرورت بهره مندی از نیرو های جوان برای رفع مسائل

رئیس دستگاه قضا با اشاره به مسائل مطرح شده در جلسه امروز در زمینه منابع طبیعی، حفظ جنگل و عرصه های طبیعی، شرح داد: باید با کاشت درخت و اقدامات دیگر نسبت به حفظ جنگل های استان اقدام کرد.

وی در ادامه به موهبت های طبیعی موجود در استان گیلان اشاره و با بیان اینکه مهمترین سرمایه گیلان نیروی انسانی کارآمد و متراکم، جوان تحصیل کرده و آماده خدمت است، تأکید کرد: مدیران باید بهره وری را بالا برده و از نیروی انسانی در جهت گره گشایی از زندگی مردم بهره ببرند.

رئیسی با اشاره به اینکه مسائل گیلان در بخش های مختلف نگران کننده است، با طرح این سوال که آیا رفع این مسائل سخت است، گفت: اینکه تولید را در استان بالا برده و موانع را رفع کنیم و جنگل را به عنوان گنجینه ملی حفظ کنیم کار شدنی است.

وی با اشاره به اینکه ارتباطات ناسالم و زد و بند ها در ادوار مختلف وجود داشته است، ادامه داد: این مشکل مربوط به یک دولت نیست و باید جلوی دست اندازی به جنگل را بگیریم و مدیران متخلف باید به صورت دو برابر مجازات شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1658

به "رئیسی: ملت و جامعه ما نه حق عقب نشینی دارد نه در جا زدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: ملت و جامعه ما نه حق عقب نشینی دارد نه در جا زدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید