شباهت نگران کننده ماجرای شفر و ژوزه، فتحی از سرنوشت رویانیان عبرت می گیرد؟

به گزارش تور ترکیه ارزان، سرمربی سابق استقلال در حالی امروز به تمرین این تیم راه داده نشد که چنین اتفاقی 6 سال قبل برای پرسپولیس و مربی پرتغالی اش افتاد که نتیجه آن جریمه 2 میلیون دلاری سرخ ها شد و وقت آن است که آن پرونده برای استقلال درس عبرت گردد.

شباهت نگران کننده ماجرای شفر و ژوزه، فتحی از سرنوشت رویانیان عبرت می گیرد؟

به گزارش خبرنگاران، امروز (دوشنبه) وینفرد شفر آلمانی به صورت رسمی از سمت خود برکنار شد و فرهاد مجیدی به صورت موقت راهنمایی این تیم را برعهده گرفت. پس از آن وینفرد شفر و ساشا شفر مربیان سابق استقلال به تمرین امروز این تیم رفتند اما کادر امنیتی مجموعه باشگاه نفت با هماهنگی مدیریت باشگاه استقلال از حضور این مربی در تمرین آبی ها جلوگیری کردند و حتی او را به زمین چمن راه ندادند و ساشا نیز از این اتفاقات فیلمبرداری کرد.

چنین اتفاقی حدود 6 سال و 8 ماه پیش برای پرسپولیس رخ داد و مدیران وقت باشگاه پرسپولیس مشابه این رفتار را با مانوئل ژوزه پرتغالی انجام دادند. 29 آذر سال 91 بود که اردوی پرسپولیس در هتل آموزشگاه برگزار شده بود تا این تیم غروب آن روز به مصاف ملوان برود. تصمیم برکناری این مربی پرتغالی که 28 آذر 91 گرفته شده بود، به او ابلاغ نشد و او رفته بود که تیمش را در دست بگیرد!

مربی پرتغالی که ابتدا به هتل المپیک رفته بود، متوجه شد که تیمش در هتل آموزشگاه اردو زده و یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی موقت راهنمایی تیم را برعهده گرفته بود. ژوزه که بسیار عصبانی بود، وقتی متوجه شد پرسپولیس در هتل المپیک نیست به سمت هتل آموزشگاه رفت تا بتواند در آنجا با بازیکنان و مسئولان باشگاه دیدار کند. با این حال، مسئولان پرسپولیس که نمی خواستند ژوزه به اردوی تیمشان بیاید سعی کردند او را به نوعی دست به سر نمایند و نگهبان هتل آموزشگاه به ماشین حامل ژوزه و دستیارانش اجازه ورود به محوطه هتل را نداد.

همچنین سعید شیرینی، سرپرست وقت تیم پرسپولیس و تنی چند از دستیارانش مانع حضور او در اردوی تیم شدند و زمانی که ژوزه به هتل المپیک بازگشت با چند لیدر پرسپولیس نیز دعوایش شد. دستیاران او از تمام این اتفاقات فیلم دریافتد و به یاری همین فیلم، از پرسپولیس بیش از 2 میلیون دلار به عنوان باقی مانده طلب و جریمه آن دریافتد.

حالا چنین اتفاقی برای دیگر تیم پرطرفدار پایتخت افتاده و وقت عبرت دریافت آبی ها از تجربه تلخ پرسپولیس 91 است. البته اگر دیر نشده باشداتفاق امروز می تواند در آینده ای نزدیک برای استقلال و فوتبال ایران هزینه های زیادی را در پی داشته باشد و تمام پل های مذاکره برای توافق بر سر پول باقی مانده شفر را خراب کند. پرونده امروز این مربی آلمانی نمونه جدید همان پرونده ژوزه است و فتحی و معاونانش برای جلوگیری از چنان جریمه ای، بهتر است عجولانه تصمیم نگیرند و باب مذاکره با شفر را باز نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 332

به "شباهت نگران کننده ماجرای شفر و ژوزه، فتحی از سرنوشت رویانیان عبرت می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شباهت نگران کننده ماجرای شفر و ژوزه، فتحی از سرنوشت رویانیان عبرت می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید