ویسی: خیلی زشت است که علیه قومیت و زبان هم شعار بدهیم

به گزارش تور ترکیه ارزان، در مدت کوتاه می گردد عقب افتادگی تاکتیکی را جبران کرد اما نمی گردد توان بدنی تیم را به اندازه ای که می خواهید بالا ببرید. با این حال ما سعی می کنیم مقابل پرسپولیس بهترین عملکرد را ارائه دهیم.

ویسی: خیلی زشت است که علیه قومیت و زبان هم شعار بدهیم

به گزارش تور ترکیه ارزان / آغازگر نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان عبدالله ویسی بود که می گفت: بازی در آزادی خاص است و می تواند خوب باشد یا بد. امیدوارم بازی خوبی انجام دهیم. برای آماده سازی یک تیم شش هفته احتیاج است اما ما فقط چهار هفته فرصت داشتیم و طبیعی است که از لحاظ بدنی در شرایط ایده آلی نباشیم. در مدت کوتاه می گردد عقب افتادگی تاکتیکی را جبران کرد اما نمی گردد توان بدنی تیم را به اندازه ای که می خواهید بالا ببرید. با این حال ما سعی می کنیم مقابل پرسپولیس بهترین عملکرد را ارائه دهیم.

ادامه صحبت های سرمربی نفت مسجدسلیمان درباره مشکلات این باشگاه بود: تا آنجا که من می دانم وزارت نفت هیچ کمک مالی به نفت مسجدسلیمان نکرده است. شاید در کارهای زیرساختی به طور مثال اجاره هتل، تغذیه بازیکنان و مسائل دیگر وزارت نفت، باشگاه ما را تأمین کند، اما هیچ کمک نقدی نمی تواند به باشگاه داشته باشد و مسئولان باشگاه و استان کوشش می نمایند بودجه باشگاه را از جای دیگری تأمین نمایند. انتظار ما این است که مسئولان استانی مشکلات مان را حل نمایند. اگر مشکل مدیریتی حل گردد، قاعدتاً مسائل مالی هم در ادامه حل خواهد شد. کوشش های خوبی در این زمینه انجام گردیده و ان شاءالله به زودی نتیجه خواهد داد.

اتفاقات اتفاق افتاده در بازی های هفته پیش پرسپولیس و استقلال موضوع دیگری بود که ویسی باید به آن پاسخ می داد: من امیدوارم دیگر به این مسائل و شعارهای قومیتی دامن زده نگردد. همه زبان ها قابل احترام و واقعاً سنگ پرانی و شعار دادن قومیتی کار بسیار ناشایستی است که به لیگ مان آسیب می زند. تمام مردم با یک چشم و زبان فوتبال را تماشا می نمایند و بابت آن لذت می برند، اتفاقی که دیدید در جام جهانی به بهترین شکل رخ داد. از انواع کشورها به روسیه آمدند و فوتبال شان را دیدند، بدون اینکه اتفاقی رخ دهد. پرداختن به مسائل قومیتی اگر ادامه پیدا کند تبدیل به سرطان برای جامعه خواهد شد. خیلی زشت و ناپسند است که هواداران فوتبال در ایران علیه قومیت و زبان یکدیگر ناسزا بگویند.

خبرنگاری پرسید چرا اتفاقات اینچنینی در خوزستان رخ می دهد که ویسی گفت: کار زشت، زشت است و فرق نمی نماید کجا رخ دهد. اصلاً چنین رفتارهایی در شان نام خوزستان نیست. مردم خوزستان بسیار قابل احترام هستند. آنها در زمان جنگ هشت ساله به خاطر نام ایران از شهر و کشورشان دفاع کردند. من امیدوارم اتفاقاتی رخ ندهد که کار به عقدگشایی بکشد. همه انتظار داریم دیگر چنین اتفاقی را در هیچ ورزشگاهی شاهد نباشیم.

آخرین حرف های عبداله ویسی واکنشی بود به اظهارنظر یکی از تور ترکیه ارزان که می گفت او از معدود مربیان تیم های شهرستانی است که در همه نشست های خبری حضور پیدا می نماید: من وظیفه ام را انجام می دهم. حتی در عسلویه هم که بودیم مسیر 70 کیلومتری را به جم رفتم و برگشتم تا در نشست خبری شرکت کنم و نهایت احترام را برای شما قشر زحمتکش قائلم. خوشبختانه این احترام همیشه متقابل بوده. اعتقادم این است که شما نقش مهمی را نه تنها در فوتبال، بلکه در جامعه بر عهده دارید و با قلم های تان می توانید خیلی از مسائل را مطرح کنید، البته بعضی وقت ها پرواز ها به طوری هست که مربیان نمی توانند در نشست خبری حضور پیدا نمایند.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 114

به "ویسی: خیلی زشت است که علیه قومیت و زبان هم شعار بدهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویسی: خیلی زشت است که علیه قومیت و زبان هم شعار بدهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید