عملیات نجات بچه گوریل ربوده شده، عکس

به گزارش تور ترکیه ارزان، گروهی از تکاوران کنگویی پس از انجام یک عملیات نظامی پیروز شدند یک بچه گوریل را که به وسیله شکارچیان غیرقانونی ربوده شده بود نجات دهند.

عملیات نجات بچه گوریل ربوده شده، عکس

این بچه گوریل چهارمین موردی بود که تنها در سال 2011 به وسیله شکارچیان غیرقانونی ربوده شده و نجات یافته است.

براساس گزارش نشنال جغرافی، تکاوران پارک گوریل ویرونگا در جمهوری دمکراتیک کنگو طی یک عملیات مسلحانه پیروز شدند بچه گوریل را آزاد نمایند.

انتها نجات یافت

کریستین شاماوو، گارد جنگلی، این بچه گوریل را در بغل گرفته است. شکارچیان غیرقانونی، بچه حیوانات را به خریداران بازار سیاه عرضه می نمایند. گاردهای جنگی این بچه گوریل نر را که در یک کوله پشتی پنهان شده بود نجات دادند و سه شکارچی غیرقانونی را دستگیر کردند.

این بچه گوریل که شاماوو (در بزرگداشت نام نجات دهنده اش) نام دارد می توانست به قیمت حدود 40 هزار دلار فروخته گردد.

شاماوو چهارمین بچه گوریلی است که به وسیله گاردهای جنگلی در سال 2011 نجات یافته است.

زیر شوک

زمانی که تکاوران این گوریل را از کوله پشتی بیرون آوردند. این حیوان که در این عکس در کنار یان رمر، دامپزشک پارک است بسیار هرسناک و مضطرب بود و دستهایش را در اطراف بدن به هم می فشرد. روز بعد، پس از اینکه کریستین به آن موز و خوراکیهای دیگری داد انتها کمی آرام شد و آغاز به خوردن کرد.

کریستین معتقد است که مادر این بچه گوریل و شاید سایر گوریلهای گروهش به وسیله شکارچیان کشته شده باشند.

بگو آ آ آ آ آ....

پس از معاینه، یان رمر و سایر دامپزشکان به این نتیجه رسیدند که شاماوو در حدود یکسال و نیم دارد. درحال حاضر شرایط این حیوان بهتر شده با اشتها غذا می خورد و اجتماعی تر شده است.

دستهای محبت آمیز

کریستین درحالی که یان رمر، شاماوو را معاینه می نماید آن را نگه داشته است. گوریلها از جمله گونه های حفاظت شده در کنگو هستند. به همین علت مجازات سختی برای کسانی که آنها را می کشند و یا اسیر می نمایند در نظر گرفته شده بود. به طوریکه شکارچیان غیرقانونی بین 1 تا 10 سال با خطر زندان مواجهند.

نگاه مطمئن

ادی کامابل، دامپزشک پروژه دامپزشکی کوهستان گوریلها، شاماوو را در بغل گرفته است. شاماوو درحال حاضر به توجه و مراقبت 24 ساعته احتیاج دارد. به همین علت دو نفر به صورت شیفتی در کنار آن هستند.

ادی کامابل در این خصوص گفت: یک کودک یکسال و نیم انسان را تصور کنید که چقدر به مراقبت احتیاج دارد. این بچه گوریل هم در یک فاز مشابه است. این حیوان همه خانواده و حتی جنگل خود را که همه دنیایش بوده از دست داده است و بنابراین به یک محیط واقعاً امن احتیاج دارد.

منبع : مهـر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1929

به "عملیات نجات بچه گوریل ربوده شده، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات نجات بچه گوریل ربوده شده، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید