فراخوان معرفی بهترین های پژوهش حوزه کرونا

به گزارش تور ترکیه ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- کمیته ساماندهی تحقیقات کرونا در فراخوانی از تمامی محققان، مراکز تحقیقاتی، دانشگاه ها و ... دعوت کرد تا تاریخ 5 تیر 1400، نسبت به ارسال آثار پژوهشی خود اقدام کنند.

فراخوان معرفی بهترین های پژوهش حوزه کرونا

به گزارش خبرنگاران؛ یکی از اهداف کمیته ساماندهی تحقیقات کرونا ارائه راهکار هایی مناسب برای شناسایی فرصت ها، سرآمدی ها و مرجعیت در حوزه پژوهش است. به همین منظور این کمیته قصد دارد به شناسایی و معرفی بهترین ها و اثرگذارترین پژوهش ها در حوزه کرونا بپردازد و ضمن تقدیر از آن ها از تجارب علمی و پژوهشی مناطق مختلف کشور، استفاده کند.

این برنامه در راستای برنامه دوم از محور اول سند کمیته ساماندهی تحقیقات کرونااست و چهار هدف اصلی به توضیح ذیل خواهد داشت:

- معرفی بهترین های پژوهش در حوزه تولید شواهد علمی کرونا

- معرفی بهترین های پژوهش در تحقیقات کاربردی مرتبط با کرونا

- معرفی بهترین های پژوهش در انجام فعالیت های خلاقانه در مدیریت تحقیقاتی در دوران همه گیری جهانی کرونا

- معرفی بهترین های مراکز تحقیقاتی با تغییر کاربری مناسب در دوران همه گیری جهانی کرونا

محور های اصلی این فراخون شامل موارد زیر است:

- بهترین ها در تولید شواهد علمی مناسب و گردش صحیح آن (شامل سه بخش: تولید مقاله، کتاب و سایر موارد)

- بهترین ها در پژوهش ها و تحقیقات کاربردی (کاربرد در بالین، کاربرد سلامت عمومی و کاربرد در علوم پایه)

- بهترین ها در فعالیت های خلاقانه یا نوآوری در مدیریت تحقیقات در دوران همه گیری جهانی کرونا

- بهترین های مراکز تحقیقاتی با تغییر کاربری مناسب و نوآوری ها در دوران همه گیری جهانی کرونا

در سه محور اول تمامی افراد حقوقی و حقیقی، مراکز تحقیقات، دانشکده ها، بیمارستان ها و سایر سازمان هایی که در حیطه تحقیقات مرتبط با سلامت فعالیت داشته اند، امکان شرکت خواهند داشت؛ اما محور چهارم ویژه مراکز تحقیقاتی است که تغییر کاربری مناسب و درست برای کمک به کاهش مسائل مربوط به همه گیری جهانی کرونا در کشور داشته اند.

منظور از فعالیت خلاقانه در محور دوم، هر گونه فعالیتی در دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی است، که منجر به مدیریت مناسب اجرایی و کیفیت طرح های تحقیقاتی شده است.

منظور از تغییر کاربری در محور سوم که ویژه مراکز تحقیقاتی و هر گونه فعالیت و یا تغییر کاربری در مراکز تحقیقاتی است، منجر به تغییر و اثربخشی مثبت در کاهش حجم مسائل مربوط به همه گیری جهانی کرونا شده است.

توضیح مهم: برای شرکت در فراخوان لازم است نویسنده مسئول طرح تحقیقاتی (مجری)، نویسنده مسئول مقاله یا بالاترین مسئول شرکت کند. برای مثال برای محور چهارم اگر یک مرکز تحقیقاتی قصد شرکت دارد لازم است رئیس مرکز تحقیقات به عنوان مسئول شرکت کند.

پژوهشگران برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار پژوهشی، به وب سایت کمیته ساماندهی تحقیقات کرونا به نشانی corona.research.ac.ir مراجعه کنند. همچنین ایمیل [email protected] جوابگوی سؤالات افراد است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1870

به "فراخوان معرفی بهترین های پژوهش حوزه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان معرفی بهترین های پژوهش حوزه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید