قرارگاه طرح انضباط شهری منطقه 13 راه اندازی شد

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، خبرگزاری خبرنگاران- قرارگاه طرح انضباط شهری شهرداری منطقه 13 با حضور معاون دادستان ناحیه 8 ، مدیر عامل شرکت شهربان و حریم بان و شهردارمنطقه راه اندازی شد .

قرارگاه طرح انضباط شهری منطقه 13 راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، طی مراسمی با حضور معاون دادستان ناحیه 8 منطقه ، مدیر عامل شرکت شهربان و حریم بان ، شهردارمنطقه و جمعی از مسئولین کلانتری ها ، معاونین و مدیران شهری و به منظور اجرای طرح انضباط شهری ، شناسایی و کاهش آسیب های اجتماعی ، قرارگاه طرح انضباط شهری شهرداری منطقه 13 راه اندازی و فعالیت خود را شروع کرد.

معاون دادستان ناحیه 8 منطقه در اولین جلسه هماهنگی قرارگاه طرح انضباط شهری شهرداری منطقه 13 با اشاره به فعالیت شبکه ای وانت بار ها و اصناف مزاحم در محدوده و لزوم شناسایی سر شبکه ها به منظور صدور اخطار به آنها و پیگیری برای برطرف سد معبر اجرا شده گفت : همکاری و هماهنگی ، نیروی انتظامی ، پلیس راهور ، یگان حفاظت شهرداری و شرکت شهربان برای رسیدن به نتیجه مطلوب امری ضروی است و طرح های این چنینی ، نیازمند برنامه مدون و استمرار آن است .

او با بیان اینکه برخی از بساط گستران نیازمند و فاقد شغل هستند افزود : نگاه ما حمایتی و عاری از برخورد قهری است که می بایست این افراد شناسایی و کارت دار شده و مکانی برای فعالیت این افراد اختصاص یابد.

در ادامه این جلسه ، امیر فتاحیان ، مدیر عامل شرکت شهربان و حریم بان با اشاره به مختصات و جغرافیای متنوع منطقه 13 به ارائه گزارش عملکرد منطقه 13 در مقایسه با سال 97 و 1400 گفت : در دی ماه سال 1397 ، بیش از هزار و 21 بساط گستر ، دستفروش و متکدی در محدوده منطقه فعالیت داشته که این تعداد در دی ماه امسال به 401 نفر رسیده که در نهایت با 60 درصد کاهش سد معبر در این منطقه رو به رو بوده ایم که نشان از اتخاذ تدابیر مناسب از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه و همکاری مناسب دستگاه قضا بوده است.

دکتر علی احمدی ، شهردار منطقه در سرانجام جلسه ضمن جمع بندی و پاسخگویی به مسائل و موضوعات مطرح شده از سوی اعضای حاضر در جلسه اضافه نمود : با توجه به وجود مراکز تجاری در جغرافیای منطقه و بعلاوه فعالیت شبکه ای وانت بار ها و در راستای رویکرد شهردار تهران برای برطرف سد معبر و ایجاد آسایش و نظم عمومی ، قرارگاه طرح انضباط شهری شهرداری منطقه تشکیل شد تا با کمک اعضا قرارگاه بتوانیم انضباط اجتماعی برقرار و به فعالیت های کسبه نظم ببخشیم.

او با اشاره به فعالیت روز بازار های منطقه افزود : برنامه ریزی لازم را انجام می دهیم که مکانی را برای آن دسته از دستفروشان که فاقد امکاناتی همانند مغازه برای عرضه محصولات تولیدی شان هستند فراهم کنیم تا در فرایند کسب عایدی این افراد ، خللی ایجاد نگردد .

دکتر علی احمدی یکی دیگر از برنامه های طرح انضباط اجتماعی را پیرایش بازارچه شهرستانی مطرح کرد و یادآور شد با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، کف و نمای این بازارچه بهسازی و نوسازی می گردد .

شهردار منطقه در بخشی از صحبت هایش به پروژه آزادسازی اراضی ساصد اشاره نمود که در صورت نهایی شدن این توافق ، آثار و پیامد های خوبی برای منطقه به همراه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2276

به "قرارگاه طرح انضباط شهری منطقه 13 راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارگاه طرح انضباط شهری منطقه 13 راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید