مشمولان سهام عدالت در چه صورتی به کد بورسی احتیاج دارند؟

به گزارش تور ترکیه ارزان، اگر کسی می خواهد سهام عدالت خود را نگه دارد، نیازی به کد بورسی نیست؛ اما اگر یک روز بخواهند خرید و فروش سهام عدالت انجام دهند، باید به سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام بروند و کد بورسی خود را فعال نمایند.

مشمولان سهام عدالت در چه صورتی به کد بورسی احتیاج دارند؟

به گزارش تور ترکیه ارزان به نقل از خبرگزاری تسنیم ، آزادسازی سهام عدالت و در پی آن انتخاب روش مستقیم برای فروش این سهام توسط مشمولان در حالی تا ساعت 24 روز 15 خرداد ادامه دارد که سهامدارانی که قصد فروش 30 درصد از سهام خود را دارند ابتدا باید در سامانه سهام عدالت روش مستقیم را انتخاب نموده و سپس جهت فروش به شعب بانکی که شماره شبای آن حساب را در سامانه معرفی نموده اند مراجعه و با تکمیل فرم های مربوط نسبت به تکمیل سفارش فروش 30 درصد از سهام عدالت خود و تعهد نامه مربوطه اقدام نمایند. بر این اساس اطلاعات افرادی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند در اختیار بانک های عامل قرار می گیرد.

همچنین سهامدارانی که به سامانه سهام عدالت مراجعه ننمایند به صورت اتوماتیک روش غیرمستقیم برای آنها انتخاب می گردد. این دسته از سهامداران نیز می توانند با مراجعه به بانک مربوطه که قبلاً شبای حساب آن بانک را جهت دریافت سود معرفی نموده اند نسبت به ثبت سفارش فروش سهام خود در شرکت سرمایه گذاری استانی اقدام نمایند. این در حالی است که موضوع فروش سهام این افراد به برگزاری مجمع و افزایش سرمایه شرکت های سرمایه گذاری استانی و پذیرش آنها در بازار سرمایه موکول می گردد.

اما در این میان نکته قابل توجه پاسخ به این پرسش است که آیا دارندگان سهام عدالت احتیاج به کد بورسی برای دادوستد سهام خود دارند یا نه؟

بر این اساس باید گفت اگر کسی می خواهد سهام عدالت خود را نگه دارد، احتیاجی به کد بورسی نیست؛ چرا که کد بورسی برای همه سهامداران عدالت به صورت غیرفعال در نظر گرفته شده و دارایی های آنها نگهداری می گردد اما اگر یک روز بخواهند خرید و فروش سهام عدالت انجام دهند، باید به سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام بروند و کد بورسی خود را فعال نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1213

به "مشمولان سهام عدالت در چه صورتی به کد بورسی احتیاج دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشمولان سهام عدالت در چه صورتی به کد بورسی احتیاج دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید