هشدار السیسی درباره دخالت های خارجی در لیبی

به گزارش تور ترکیه ارزان، رئیس جمهور مصر در تماس تلفنی با نخست وزیر ایتالیا درباره دخالت های خارجی در لیبی هشدار داد.

هشدار السیسی درباره دخالت های خارجی در لیبی

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان به نقل از روسیاالیوم، بسام راضی سخنگوی ریاست جمهوری مصر گفت که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور تلفنی با جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیان تلفنی گفت وگو نموده است.

بر اساس این گزارش دو طرف در این تماس تلفنی درباره تحولات لیبی و راهکارهای جلوگیری از دخالت های خارجی در این کشور بحث و گفتگو کردند.

راضی گفت که نخست وزیر ایتالیا بر علاقمندی خود به تبادل دیدگاه ها با عبدالفتاح السیسی بعد از رونمایی از طرح قاهره برای حل بحران لیبی که همسو با کوشش های بین المللی مختلف در این زمینه است تاکید نموده است.

رئیس جمهور مصر در این تماس تلفنی بر مواضع استراتژیک و ثابت کشورش در قبال بحران لیبی که مبتنی بر بازسازی نهادهای ملی لیبی، جلوگیری از گسترش گروه های تروریستی و اولویت دادن به تحقق ثبات و امنیت برای ملت لیبی است تاکید نمود.

السیسی گفت که دخالت های خارجی و غیرقانونی در زمینه لیبی اوضاع کنونی در این کشور را که تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه خاورمیانه و دریای مدیترانه است بحرانی تر می نماید.

رئیس جمهور مصر و نخست وزیر ایتالیا بر ضرورت گسترده شدن همکاری ها در زمینه حل بحران لیبی تاکید نمودند.

دو طرف همچنین درباره روابط دوجانبه به ویژه در زمینه های تجاری و نظامی و انرژی بحث و گفتگو کردند.

در طرح سیاسی قاهره برای انتها جنگ داخلی لیبی آمده است: تمام طرف های درگیر در این جنگ از دوشنبه هفته جاری با خاموش کردن آتش سلاح های خود مقررات مربوط به آتش بس را رعایت نمایند.

کشور لیبی از سال 2011 میلادی در پی دخالت نظامی آمریکا و همپیمانان غربی آن بدون مجوز سازمان ملل، صحنه جنگ و درگیری داخلی است. این کشور که پس از سرنگونی معمر قذافی با بحران سیاسی گسترده ای روبرو شده است، اکنون به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است و به دنبال آن صف بندهای بین المللی در حمایت از هر یک از این دولت تشکیل شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1227

به "هشدار السیسی درباره دخالت های خارجی در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار السیسی درباره دخالت های خارجی در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید