هشدار چین به آمریکا: تمام گزینه ها روی میز است

به گزارش تور ترکیه ارزان، چین نسبت به شیوه غیرسازنده واشنگتن در رابطه با ویروس کرونا هشدار داد و گفت که تمام گزینه ها روی میز است.

هشدار چین به آمریکا: تمام گزینه ها روی میز است

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان، وزارت خارجه چین امروز (چهارشنبه) به آمریکا هشدار داد: اگر واشنگتن بخواهد به این جهت اشبتاه ادامه دهد، ما اقدامات اضافی اتخاذ خواهیم کرد و تمامی گزینه ها روی میز است.

این واکنش پکن پس از آن صورت می گیرد که مقامات آمریکایی از جمله رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور به جای ویروس کرونا از عنوان ویروس چین و ویروس ووهان برای توصیف این بیماری همه گیر استفاده کردند.

طی چند روز گذشته مقامات چین و آمریکا مواضع تندی را علیه یکدیگر اتخاذ نموده اند و یکدیگر به توطئه چینی متهم نموده اند. حدود یک هفته قبل ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین تردید هایی را درباره احتمال ورود ویروس کرونا به چین توسط ارتش آمریکا عنوان نمود. این مقام چینی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: اولین بیمار مبتلا (patient zero) در آمریکا کی شناسایی شد؟ چه تعداد از مردم آلوده شدند؟ نام بیمارستان ها [محل نگهداری افراد آلوده]چیست؟ ممکن است ارتش آمریکا این بیماری همه گیر را به ووهان چین آورده باشد.

در همین حال دونالد ترامپ طی اظهاراتی درباره استفاده از عنوان ویروس چین گفت: چین اطلاعاتی را منتشر می نماید که نادرست است و می گوید که ارتش ما این ویروس را در آن جا گسترش داده است. این اطلاعات غلط بود و به جای بحث کردن، با خود گفتم باید این ویروس را با نام جایی که از آن آمده بخوانم. این ویروس از چین آمده پس فکر می کنم این عبارت بسیار دقیق است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1043

به "هشدار چین به آمریکا: تمام گزینه ها روی میز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار چین به آمریکا: تمام گزینه ها روی میز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید