وام 600 میلیونی 20 ساله برای ساخت مسکن در تهران

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: کسانی که تمایل دارند می توانند در قالب طرح نهضت ملی مسکن تا سقف 600 میلیون تومان به ازای هر واحد، وام ساخت با مدت بازپرداخت 20 ساله دریافت کنند.

وام 600 میلیونی 20 ساله برای ساخت مسکن در تهران

خلیل محبت خواه اظهار کرد: تمام کسانی که در سطح شهر تهران قصد ساخت وساز دارند، می توانند در صورت تمایل در قالب طرح نهضت ملی مسکن از تسهیلات تا سقف 600 میلیون تومانی با مدت بازپرداخت 20 ساله استفاده و از امتیازات این طرح بهره مند شوند.

وی افزود: با توجه به این که در شهر تهران، پروژه های دولتی در قالب نهضت ملی مسکن وجود ندارد، دولت تصمیم گرفته تسهیلات خودمالکی را در این حوزه به بخش خصوصی پرداخت کنند. سقف وام ساخت در تهران 600 میلیون تومان است و به پروژه های صنعتی که از فناوری های نوین استفاده می کنند تعلق می گیرد. به دیگر سازندگان 450 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان این که سود این وام 18 درصد مشخص شده است گفت: تمامی کسانی که تازه قصد آغاز ساخت وساز دارند یا افرادی که پروژه های آنها نیمه کاره است می توانند وارد این فرآیند شوند. برخی امتیازات ویژه این طرح، مدت بازپرداخت طولانی 20 ساله آن و تخفیفاتی در پروانه ساختمان، خدمات نظام مهندسی، بیمه و مالیات است. در واقع بخشنامه های مصوب شورای عالی مسکن شامل حال این گروه از سازندگان نیز می شود.

محبت خواه تأکید کرد: بعد از تکمیل واحدهای خودمالکی، سازندگان این اختیار رادارند واحدها را به افراد مدنظر خودشان که دارای فرم ج سبز هستند واگذار کنند. در غیر این صورت ما به آنها نفرات واجد شرایط معرفی می کنیم. به این ترتیب امکان عرضه مسکن در شهر تهران در قالب نهضت ملی به صورت خودمالکی وجود دارد.

وی هم چنین با اشاره به پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن گفت: به متقاضیان دریافت وام اجاره در شهر تهران 100 میلیون، مراکز استان ها 70 میلیون و سایر شهرها 40 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود. از روز 12 خردادماه 1401 ثبت نام آغاز شده و کسانی که اجاره نامه با کد رهگیری دارند می توانند در سامانه طرح های حمایتی وزارت راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir ثبت نام کنند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2270

به "وام 600 میلیونی 20 ساله برای ساخت مسکن در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 600 میلیونی 20 ساله برای ساخت مسکن در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید