واکنش اوپک پلاس به برنامه آزادسازی ذخایر استراتژیک آمریکا

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، اوپک پلاس به ژاپن، آمریکا، چین و کره جنوبی هشدار جدی داد که در صورت آزادسازی میلیون ها بشکه نفت از محل ذخایر استراتژیک خود، واکنش مناسبی خواهد داد که احتمالا فرایند افزایش تولید را کندتر خواهد کرد.

واکنش اوپک پلاس به برنامه آزادسازی ذخایر استراتژیک آمریکا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، اوپک پلاس به ژاپن، آمریکا، چین و کره جنوبی هشدار جدی داد که در صورت آزادسازی میلیون ها بشکه نفت از محل ذخایر استراتژیک خود، واکنش مناسبی خواهد داد.

به گزارش اویل پرایس، هرچند اوپک پلاس به رقم خاصی اشاره نکرد، اما احتمالا برنامه خود برای افزایش تولید را کندتر خواهد کرد تا بشکه های اضافی که به بازار اضافه خواهد شد، جبران شود.

تاریخ نشان داده است که اعضای اوپک پلاس تمایل دارند هر کاری انجام دهند تا سهم شان در بازار حفظ شود و قیمت ها را در بازه ایده آل نگه دارند. روسیه و عربستان در سال 2020 درست قبل شیوع کرونا در جهان، وارد یک جنگ در تولید و صادرات نفت شده بودند. این امر سبب شده بود تا بازار از نفت مازاد پر شده و قیمت ها کاهش یابد، زیرا نتوانسته بودند بر سر راهبرد بازار به توافق برسند.

نتیجه این اختلاف برای بازار نابودکننده بود، زیرا اندکی پس از آن مجبور شد با کاهش تقاضا به علت شیوع کرونا دست و پنجه نرم کند؛ بنابراین دور از فکر نیست که تصور کنیم این تهدید اخیر اوپک پلاس که بیشتر آمریکا را نشانه گرفته است، یک تهدید بی فایده باشد.

نمایندگان اوپک پلاس به نوشته بلومبرگ این هفته اعلام کردند آزادسازی میلیون ها بشکه نفت از ذخایر استراتژیک مصرف کنندگان بزرگ نفت به نفع شرایط بازار نیست.

اوپک پلاس یک ماه است که بار ها اعلام کرده بازار به زودی با مازاد عرضه روبرو خواهد شد و به بازار های نفتی نسبت به عجله برای افزایش تولید هشدار داده است.

اما فشار زیادی بر کشور های مصرف کننده به خاطر قیمت بالای بنزین وجود دارد و در حال افزایش است؛ به خصوص در آمریکا که قیمت بنزین اغلب به طور مستقیم با حمایت رأی دهندگان از دولت فعلی مرتبط است.

اوپک پلاس هفته آینده برای تصمیم گیری در مورد فرایند افزایش تولید خود نشست خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2087

به "واکنش اوپک پلاس به برنامه آزادسازی ذخایر استراتژیک آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اوپک پلاس به برنامه آزادسازی ذخایر استراتژیک آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید