کاندیداهای احتمالی برای پست ولیعهدی جدید کویت

به گزارش تور ترکیه ارزان، پس از آنکه شیخ نواف الاحمد الصباح زمام امور را در کویت به دست گرفت و به عنوان امیر جدید این کشور معرفی شد، اکنون توجه ها به این است که چه کسی است ولیعهد جدید خواهد شد.

کاندیداهای احتمالی برای پست ولیعهدی جدید کویت

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، با درگذشت شیخ صباح الاحمد الصباح، امیر سابق کویت، برادرش شیخ نواف الاحمد الصباح به جای او تعیین و شانزدهمین امیر کویت شد.

در این راستا، برخی منابع دیپلمات احتمال دادند که کویت در دوره حاکمیت امیر جدید به تلاش های خود برای برقراری ثبات از راه حفظ روابط خوب با کشورهای همسایه ادامه دهد.

دو منبع نزدیک به خاندان حاکم و یک دیپلمات نیز این مساله را تایید کرده و احتمال دادند که سیاست خارجه کویت بدون هیچ تغییری ادامه پیدا کند.

آنچه درباره نواف الاحمد الصباح مشهور است اینکه او از زمانی که در سال 2006 ولیعهد شد و نیز در دوره حمله عراق به کویت در سال 1990 که وزیر دفاع بود و زمانی که وزیر کشور بود، تا حد زیادی خارج از کانون توجهات بود. او بنیانگذار گارد ملی کویت است و برای ایجاد همکاری های امنیتی با کشورهای عربی تلاش کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از برخی دیپلمات ها و تحلیلگران پیش بینی کرد که امیر جدید کویت به دلیل رویکردش در دوری از کانون توجهات و نیز سنش، بخش بزرگی از امور کشور را به ولیعهدش منتقل کند و این یعنی شخصی که خاندان حاکم با ولیعهد شدن او موافقت خواهد کرد، از نزدیک پیگیری خواهد شد و این پست نخست وزیری هم را به دنبال دارد.

برخی منابع نزدیک به خاندان حاکم و برخی دیپلمات ها بر این باور هستند که شیخ ناصر صباح الاحمد الصباح که 72 سال دارد، مسن ترین فرزند امیر فقید کویت، یکی از چند کاندیدای احتمالی ولیعهدی است.

همواره تمرکز و توجه ناصر صباح الاحمد بر کارها است، او سال 2017 وارد رده های بالای حاکمیتی شده و در پست وزیر دفاع قرار گرفت اما سال گذشته پس از استعفای کابینه در پی اختلاف نظر با مجلس منتخب، این پست را از دست داد.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، شیخ ناصر المحمد الصباح، نخست وزیر سابق کویت که برادرزاده امیر فقید این کشور است، دیگر کاندیدای احتمالی پست ولیعهدی است.

همچنین احتمال دارد شیخ مشعل الاحمد الجابر الصباح، معاون رئیس گارد ملی کویت به جمع کاندیداهای پست ولیعهدی ملحق شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1410

به "کاندیداهای احتمالی برای پست ولیعهدی جدید کویت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاندیداهای احتمالی برای پست ولیعهدی جدید کویت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید