کاهش علایم حساسیت فصلی بدون مصرف دارو

به گزارش تور ترکیه ارزان، خراسان/ نتایج مطالعات نشان می دهد مصرف روزانه بعضی محصولات پروبیوتیک می تواند به کاهش علایم حساسیت فصلی یاری کند.

کاهش علایم حساسیت فصلی بدون مصرف دارو

آغاز بهار برای بعضی آغاز دوباره حساسیت فصلی و تشدید علایم آن است. علایم حساسیت فصلی عبارت است از: خارش چشم، آبریزش بینی و چشم ها، عطسه و ... اگر بخواهیم بدون مصرف دارو، شدت علایم حساسیت فصلی را کاهش دهیم، چه کار می توانیم بکنیم؟ در این مطلب قصد داریم بر اساس مطالعات علمی، روشی ساده و موثر را خدمت شما معرفی کنیم.

یاری از پروبیوتیک ها

یکی از اولین مطالعات در این زمینه حدود 10 سال قبل توسط گروهی از محققان نروژی انجام شد. آنالیز آن ها روی گروهی از افراد دارای حساسیت فصلی نشان می داد اگر این افراد به صورت روزانه در برنامه غذایی خود، محصولات پروبیوتیک را جای دهند، شدت علایم در آن ها می تواند کاهش یابد. نتایج این مطالعه هر چند امیدبخش بود اما با توجه به نمونه محدود آن، در باره تعمیم پذیری آن تردید وجود داشت.

همه پروبیوتیک ها موثرند؟

چند سال بعد از این مطالعه، محققان دانشگاه فلوریدا در آمریکا دست به کار شدند و موضوع را دقیق تر آنالیز کردند. نتایج کار این محققان نشان می داد همه محصولات پروبیوتیک نمی توانند به کاهش عوارض حساسیت فصلی یاری نمایند و تنها محصولاتی این کار را می توانند انجام دهند که حاوی دو گونه تعیین از باکتری ها باشند. این دو گونه باکتری عبارت بودند از : لاکتوباسـیلوس و بیفیدوباکتریوم. طبق یافته های این محققان زمانی که افراد در روزهایی که حساسیت فصلی آن ها شدت می یابد، به صورت روزانه از محصولات حاوی این دو گونه باکتری استفاده نمایند، شدت علایم در آن ها می تواند کاهش یابد اما شاید با خود فکر کنید که کدام یک از محصولات پروبیوتیک موجود در بازار دارای این تعیینه هستند؟

نکته پایانی

غیر از پنیر سفید ایرانی، محصولات پروبیوتیک دیگری هم در بازار وجود دارد که حاوی دو گونه باکتری مفید است. برای کسب اطلاعات بیشتر در باره محصولات، توصیه همیشگی خواندن اطلاعات درج شده روی محصول است.

نویسنده : شیوا رضایی | روزنامه نگار

منبع: همگردی
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1139

به "کاهش علایم حساسیت فصلی بدون مصرف دارو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش علایم حساسیت فصلی بدون مصرف دارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید