کاهش هزینه ها با برقی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی

به گزارش تور ترکیه ارزان، سخنگوی صنعت برق کشور گفت: با اجرای طرح برقی کردن ناوگان عمومی، سالانه 5.2 میلیون تومان کاهش هزینه و صرفه جویی خواهیم داشت.

کاهش هزینه ها با برقی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به آخرین جزئیات برقی شدن ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: در حال حاضر این موضوع زیر نظر شهرداری تهران است.

او ادامه داد: به طور کلی دغدغه اصلی امروز کلانشهر ها کاهش سوخت و هوای پاک است که با اجرای کامل طرح برقی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی مصرف انرژی سوخت هم کاهش پیدا می نماید.

سخنگوی صنعت برق کشور توضیح داد: وزارت نیرو و توانیر آمادگی کامل دارد که برای تامین برق شارژ این خودرو ها ایستگاه های شارژ را در سطح کشور به ویژه در کلانشهر ها راه اندازی کند.

رجبی مشهدی اعلام کرد: در حال حاضر دو ایستگاه شارژ در کشور یکی در تهران (برج میلاد) و دیگری در شهر مشهد احداث شده است و اگر تبدیل خودرو های برقی افزایش پیدا کند، این صندلی های شارژ هم افزایش پیدا می نمایند.

او گفت: وزارت نیرو تامین نماینده زیرساخت ایستگاه های شارژ خودرو و موتورسیکلت های برقی است، در این رابطه سال گذشته تفاهمنامه ای با مپنا به امضا رسید که در نقاطی که اعلام می گردد، ظرف مدت 15 روز نسبت به ایجاد زیرساخت برای اتصال به شبکه برق سراسری اقدام کنیم.

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: همچنین شهرداری درخواست توسعه ناوگان برقی حمل و نقل عمومی را داشته است و در این بین وزارت نیرو هم آمادگی کامل برای اجرای این طرح دارد.

رجبی مشهدی اضافه کرد: با اجرای طرح برقی کردن ناوگان عمومی، سالانه 5.2 میلیون تومان هزینه ها کاهش می یابد.

او در ادامه در مورد تاثیر برقی شدن ناوگان عمومی بر نوسانات برق خانگی و تجاری گفت: در این خصوص هم برنامه ریزی صورت گرفته است، اما از آنجایی که هنوز حجم گسترده ای را شامل نشده تا به حال نوساناتی هم نبوده است.

سخنگوی صنعت برق در خاتمه درباره معین نرخ برق این خودروهای برقی توضیح داد: قیمت برق برای این خودروها بر اساس نرخ برق تجاری محاسبه می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1431

به "کاهش هزینه ها با برقی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش هزینه ها با برقی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید