9 مقصد عالی برای تجربه کردن غواصی اسکوبا در تایلند

به گزارش تور ترکیه ارزان، غواصی یکی از تفریحات جذاب و محبوب در تایلند است. اگر برای غواصی به تایلند سفر می کنید، بد نیست بهترین مقصدهای غواصی تایلند را بشناسید.

9 مقصد عالی برای تجربه کردن غواصی اسکوبا در تایلند

با تور تایلند کریسمس 2021 به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید و بازار های بانکوک، سواحل پاتایا و پوکت را ببینید و از آرامش چیانگ مای لذت ببرید.

تایلند کشوری دیدنی پر از جاذبه های طبیعی و فرهنگی متفاوت است. این کشور به خاطر همین تنوع طبیعی و فرهنگی یکی از مقاصد گردشگری محبوب در سراسر جهان است. تایلند یک کشور توریست پذیر است و امکانات و خدمات توریستی گسترده ای دارد. علاوه بر این، امکانات متنوع و گسترده، تنوع جاذبه های گردشگری در تایلند یکی دیگر از مزیت های سفر به این کشور شگفت انگیز است.

تایلند با وجود سواحل بی شماری که دارد، بهترین جا برای علاقه مندان به غواصی اسکوبا است. مراکز غواصی در کو تائو، جزیره ای در خلیج تایلند، بیش از هر جای دیگری در جهان به غواصان تازه کار گواهی غواصی می دهد.

کو تائو ممکن است یکی از مهم ترین و مشهورترین مراکز غواصی باشد؛ ولی بیشتر سایت ها و مراکز غواصی اسکوبا در طرف دیگر تایلند قرار دارند. دریای آندامان پر از مراکز غواصی است که میزبان گونه های مختلف حیات وحش هستند؛ گونه هایی که دوست دارید حین غواصی آن ها را ببینید.

غواصی کردن در تایلند نسبتا تفریحی ارزان است. البته توجه داشته باشید که شرایط آب وهوایی روی تجربه شما تاثیر می گذارد و حتی ممکن است مانع از این گردد که غواصی را امتحان کنید. مثلا جریان های موجود یا قابلیت دید در آب، نوسان دارد همچنین گاهی اوقات شلوغ تر است. هیچ کس دوست ندارد در محیطی شلوغ غواصی کند ولی گاهی مجبور می شوید در فصل شلوغ سال سفر کنید.

به یاد داشته باشید تور ترکیه ارزان به مسافرانی که قصد سفر با تور لحظه آخری تایلند را دارند، این امکان را می دهد که از میان تورهای ده ها آژانس گردشگری معتبر و سرشناس، آفر مورد نظر را از لحاظ قیمت مقایسه نموده و ارزان تر از هر جای دیگر بسته خود را تهیه نمایند.

جزایر سیمیلان

هر بحثی در خصوص بهترین سایت های غواصی در تایلند باید با اشاره نمودن به نام جزایر سیمیلان آغاز گردد. این جزایر در فاصله از سواحل غربی تایلند در دریای آندامان قرار دارند. تعداد بازدیدنمایندگان این جزایر به قدری است که برای کم کردن تاثیرات منفی آن ها و کنترل و حفاظت از محیط زیست منطقه باید تعداد آن ها محدودتر گردد.

بهترین راه برای غواصی در جزایر سیمیلان رزرو و استفاده از تورها و پکیج های مخصوص غواصی است. در این منطقه، توانایی دید در آب بسیار عالی است؛ ولی جریان های قوی رایج است. دمای آب های گرم منطقه برای غواصی مناسب است. بین ماه های فوریه تا آوریل، تعداد زیادی کوسه نهنگ و سفره ماهی از این جزایر عبور می نمایند.

جزایر سورین

در شمال جزایر سیمیلان مجموعه پنج جزیره مو کو سورین قرار گرفته اند که به اندازه جزایر سیمیلان زیبا و دیدنی هستند. برای سفر به جزایر سورین هم درست مثل جزایر سیمیلان، بهترین کار رزرو کردن کشتی های مخصوص است.

جزایر سورین نسبت به جزایر سیمیلان توجه کمتری را جلب نموده اند و این خبر خوبی است. وجود پلانکتون ها می تواند روی قابلیت دید شما در آب های اطراف این منطقه تاثیر بگذارد؛ ولی این پلانکتون ها باعث جذب کوسه نهنگ ها و سفره ماهی ها می گردد.

به غیر از سفره ماهی و کوسه نهنگ، در این منطقه ممکن است لاک پشت و کوسه باله سیاه آب سنگی و کوسه های باله سفید آب سنگی را ببینید.

عمق ایده آل برای غواصی در این منطقه بین 10 تا 30 متر است و جریان ها در این منطقه کمتر از جریان های جزایر سیمیلان دردسر ایجاد می نماید.

جزایر سورین به وسیله پوکت یا خائو لاک در زمین اصلی تایلند قابل دسترسی هستند.

لاشه کشتی The HTMS Kled Kaew

این کشتی که در واقع کشتی حمل و نقل دریایی سلطنتی تایلند نام دارد در سال 2014 عمدا غرق شد تا تپه دریایی مصنوعی را ایجاد کند. بسیاری از گونه های حیات دریایی به اطراف آن نقل مکان کردند. خروس ماهی ها غالبا در اطراف آن دیده می شوند.

این کشتی با 46 متر طول و یک فضای وسیع حمل بار، به راحتی توسط غواصان باتجربه قابل دسترسی است؛ ولی برای این کار باید گواهی پیشرفته غواصی داشته باشید. جریان های قوی در این کشتی رایج است.

این کشتی بین جزیره کو لانتا و کو فی فی واقع شده است و به وسیله غواصی از یکی از این دو جزیره قابل دسترس است.

کو بیدا نوک (کو فی فی)

جزیره کو بیدا نوک در جنوب جزایر فی فی واقع شده است و تعدادی از بهترین مراکز غواصی تایلند را در خود جای داده است. دسترسی به آن بسیار راحت است و حتی غواصی در غار هم در طرف جنوبی آن امکان پذیر است. گونه های مختلف دریایی مثلا کوسه های باله سیاه، کوسه پلنگی و مارهای دریایی خط دار در این اطراف رفت و آمد می نمایند.

در این منطقه می توانید شنا کنید و تورهای گروهی غواصی هم وجود دارد. گونه های جذاب و دیدنی از حیات وحش مثل لیسه های دریایی و اسب دریایی در این نواحی پیدا می گردد. جزایر کو بیدا نوک و کو بیدا نای در نزدیکی کو فی فی قرار دارند. بعضی از تورهای و سفرهای غواصی به کشتی HTMS Kled Kaew ممکن است شامل غواصی کوتاه مدت در این منطقه آب هم باشد که به خاطر فرصت های کم عمقی است که در این نواحی وجود دارد.

کو ها (کو لانتا)

کو ها به معنای پنج جزیره بدون تردید یکی از هیجان انگیز مناطق تایلند برای غواصی است. این سایت غواصی پر از گزینه های جذاب و سرگرم نماینده برای غواصانی از سطوح مختلف مهارت است؛ البته بهتر است که گواهی غواصی پیشرفته داشته باشید.

در کو ها اگر غواص شجاعی باشید می توانید غواصی کردن در یک حفره زیرزمینی در عمق بیست متری را تجربه کنید. در این اطراف، قابلیت دید بسیار عالی و تنوع حیات دریایی وجود دارد که باعث شده این محدوده جزو برترین مقصدهای برای غواصی باشد. به دلیل محبوبیت این منطقه، برای اینکه از تجربه ای خوب در اینجا لذت ببرید بهتر است که با یک غواص و راهنمای حرفه ای غواصی کنید تا ابعاد و زوایا منطقه را به شما نشان دهد و به جاهایی شما را هدایت کند که کمتر کسی آن را می بیند.

کو ها، کمتر از یک ساعت تا کو لانتا فاصله دارد.

سیل راک، کو فانگان

سیل راک یکی از بهترین مقصدهای غواصی تایلند است که در شمال کو فانگان واقع شده است و در جنوب کو تائو واقع شده است. این سایت غواصی به عنوان بهترین مقصد غواصی در مجمع الجزایر سامویی شناخته می گردد. در این منطقه گونه های مختلف حیات دریایی از جمله کوسه نهنگ ها رفت و آمد دارند. غیر از کوسه نهنگ، جانداران دریایی زیبای دیگری چون لیسک های دریایی و لوله ماهی ها را می توانید در این منطقه تماشا کنید.

متاسفانه این منطقه به خاطر محبوبیتی که دارد، پر از قایق های غواصی است. برای اینکه در محیطی آرام تر و خلوت تر غواصی کنید، بهتر است که در فصل های خلوت تر سال به تایلند سفر کنید.

سیل راک به راحتی به وسیله جزیره کو فانگان قابل دسترسی است؛ ولی قایق هایی از کو تائو و کو سامویی هم به مقصد سیل راک وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید.

چامپون پیناکل (کو تائو)

کو تائو یک مقصد بسیار محبوب و ارزان برای دریافت گواهی غواصی در کل جهان است. تعداد زیادی سایت غواصی در فاصله کمی از جزیره قرار دارند که چامپون پیناکل بهترین آن ها است. عمق مناسب غواصی در این ناحیه بین 12 تا 35 متر است. در این منطقه معمولا قابلیت دید خوبی در زیر آب وجود دارد و بین ماه های مارس تا مه، کوسه نهنگ ها در این ناحیه رفت و آمد می نمایند.

یکی دیگر از بهترین سایت های غواصی این منطقه، ساوت وست پیناکل است که البته اتصالی به سایت قبلی ندارد و در جنوب کو تائو واقع شده است.

بسته به شرایط آب و هوایی، این سایت غواصی حدودا 45 دقیقه تا کو تائو فاصله دارد.

استون هنج (کو لیپ)

بر خلاف مجموعه باستانی پیش از تاریخ استون هنج که در انگلستان واقع شده است، سایت غواصی استون هنج در نزدیکی جزیره کو لیپ، ساخته دست بشر نیست. این صخره های دیدنی بر جذابیت و زیبایی این سایت غواصی افزوده اند. مرجان های رنگارنگ و زیبای منطقه از عمق 5 متری آغاز می شوند. عمق نسبتا کم باعث شده تا بتوانید در اینجا با نور زیاد عکس های رنگارنگی از زندگی زیر دریا ثبت کنید. دسته های بزرگ ماهی ها و لاک پشت های دریایی گاه و بیگاه از این منطقه عبور می نمایند.

جزیره کو لیپ در دریای آندامان در نزدیکی مرز مالزی واقع شده است.

صخره های هین دائنگ و هین موانگ

هین دائنگ به معنای صخره سرخ و هین موانگ به معنای صخره بنفش در دریای آندامان قرار دارند و همان طور که از اسم آن ها معین است، صخره های بزرگی هستند که با حیات دریایی رنگارنگی پوشیده شده اند. این دو صخره تقریبا 500 متر از هم فاصله دارند که طی کردن فاصله آن ها به زمان و انرژی زیادی احتیاج دارد ولی ارزش زحمت کشیدن دارد و می تواند یکی از به یادماندنی ترین خاطرات سفر باشد البته برای غواصان حرفه ای که دوست دارند مسافت های طولانی را طی نمایند.

هین موانگ دارای یک دیوار است که تا عمق 65 متری ادامه دارد. دسته های بزرگ پرتو ماهی ها از این نواحی عبور می نماید. این سایت میزبان گونه های مختلف دریایی است چه کوچک چه بزرگ. از میان این گونه ها می توان به ماهی تن، کوترماهیان، اردک ماهی و... اشاره نمود.

به دلیل عمق زیاد و شرایط سختی که در اطراف این دو صخره، بالا و پایین سطح آب وجود دارد، این منطقه برای غواصان تازه کار و مبتدی مناسب نیست.

دسترسی هر دو مکان احتیاجمند سفرهای طولانی با قایق است که از مقصد جزایر کو لانتا و کو فی فی یا پوکت انجام می گردد. این سفرها معمولا دو ساعت و نیم طول می کشد. گاهی غواصان مجبور می شوند در سطح آب توقف نمایند تا شرایط برای غواصی مهیا گردد.

منبع: کجارو / tripsavvy
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 862

به "9 مقصد عالی برای تجربه کردن غواصی اسکوبا در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 مقصد عالی برای تجربه کردن غواصی اسکوبا در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید