استقلال و پرسپولیس از فروردین واگذار می شوند؟

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، به گزارش خبرنگاران، استقلال و پرسپولیس، از فروردین ماه 1400 آماده ورود به بازار سرمایه بود ولی چرا این اتفاق رخ نداد؟

استقلال و پرسپولیس از فروردین واگذار می شوند؟

هن طور که ایسنا گزارش داده این روزها در حالی بحث حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل داشتن مالکیت مشترک مطرح است که این دوباشگاه ، از فروردین ماه آماده واگذاری بوده اند ولی این اتفاق رخ نداده است.

در نامه حسنعلی قنبری، معاون وقت سازمان خصوصی سازی، که 25 اسفندماه 99 خطاب به مدیرکل دفتر وزیر اقتصاد نوشته شده، به اقدامات اجرا شده در خصوص دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره شده است. حسابرسی، شفافیت در امور مالی، اصلاح ساختار حقوقی، اصلاح ساختار مالی، واگذاری چهار ورزشگاه مرغوبکار، کمپ ناصر حجازی، درفشی فر و شهدای گمنام به استقلال و پرسپولیس، تشکیل جلسات مجامع دو باشگاه، مشخص کارگزار بورسی و … اشاره شده و در ادامه آمده است که این دو باشگاه تا سرانجام فروردین ماه 1400 واگذار خواهند شد.

مسئولان سابق وزارت ورزش و جوانان از ابتدای امسال چندین بار وعده دادند که استقلال و پرسپولیس وارد بازار سرمایه شوند اما دولت دوازدهم تمام شد و این وعده تحقق نیافت. آنها می گویند ما آماده واگذاری بودیم ولی کمیسیون اصل 90 مجلس در جلسه ای رسمی با حضور مسئولان وزارت اقتصاد، وزارت ورزش و سازمان بورس (که محتوای این جلسه در آن کمیسیون ضبط است) مانع شد و خواست این واگذاری به دولت سیزدهم موکول شود.

حمید سجادی هم پس از رسیدن به سمت وزارت، از تسریع فرایند ورود استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه خبر داد.

حالا چهارماه پس از آغاز دولت سیزدهم هنوز این اتفاق رخ نداده و سازمان خصوصی سازی وعده سرانجام بهمن ماه را داده است. این در حالیست که استقلال و پرسپولیس نه تنها ممکن است به خاطر مالکیت مشترک از لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند بلکه اگر این اتفاق رخ دهد احتمال کاهش قیمت آنها در بازار سرمایه وجود دارد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2129

به "استقلال و پرسپولیس از فروردین واگذار می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال و پرسپولیس از فروردین واگذار می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید