اعتراضات کارمندان آمازون به نفع کدام احزاب سیاسی است؟ ، هزاران نفر در اروپا علیه جف بیزوس قیام کردند

به گزارش تور ترکیه ارزان، ما ربات ها نیستیم، این شعاری است که هزاران کارمند آمازون در سراسر اروپا در روز جمعه سیاه علیه سیاست های شغلی جف بیزوس ؛ مدیرعامل آمازون مطرح کردند.

اعتراضات کارمندان آمازون به نفع کدام احزاب سیاسی است؟ ، هزاران نفر در اروپا علیه جف بیزوس قیام کردند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب همانطور که از پیش اعلام شده بود کارمندان آمازون برای اعتراض به شرایط خود یک راهپیمایی سراسری را در خیابان ها به راه انداختند. محور این اعتراضات مسائل شغلی و بی توجهی مدیریت به شرایط کاری بود و کانون اعتراضات نیز اتحادیه اروپا.

اعتراضات در سراسر شعبه های آمازون در ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و آلمان انجام شد. مطبوعات ایتالیایی گزارش دادند که مدیران آمازون باید هرچه سریعتر برنامه های جدیدی را برای پاسخگویی به معترضان آماده نمایند.

اما اوضاع در بریتانیا بسیار متفاوت بود چرا که برخی از سیاستمداران بریتانیا از اعتراضها حمایت کردند و به نوعی از آب گل آلود به نفع خود ماهی گرفتند.

در میان هجمه این اعتراضات سخنگوی آمازون گفت: همه شعبه های ما مکان هایی امن برای کار هستند و گزارش های کارگران سراسر اشتباه است.

جالب است که هزاران کارمند آمازون در سراسر اروپا در روز جمعه سیاه اعتراض می کردند که این شرکت با کارکنان انبار خود بسیار خصمانه و غیر انسانی رفتار می نماید.

در جریان اعتراضات همبستگی بی نظیری بین کارگران اروپایی دیده شد و ائتلاف اتحادیه ها در سراسر اروپا این اقدام را هماهنگ کرد . افزون بر این احزاب کارگران معترض، عبارت ما ربات ها نیستیم را در پنج زبان مختلف ترجمه کرد.

اگرچه گزارشهای رسمی تعداد معترضان را حدود 2400 نفر اعلام نموده اما شاهدان عینی این رقم را بسیار بالاتر گزارش نموده اند. برای مثال تخمین زده می گردد تنها در شعبه آلمان آمازون حداقل 1 هزار کارگر در اعتراضات حضور داشتند که 620 نفر آنها کارگر انبار بوده اند.

در اسپانیا نیز اتحادیه های کارگری اعلام کردند که حدود 1600 کارمند در اعتراضات حضور داشتند. گزارش های محلی نیز ادعا کرد آمازون از پلیس اسپانیا خواسته است تا اعتراضات را متفرق کند، اما پلیس به طور قطع درخواست آمازون را رد کرد.

اما ماجرا در بریتانیا به شدت سیاست زده شد. در جریان اعتراضات، کارگان اعلام کردند هدفشان آگاهی بخشی است نه اختلال در روند فعالیت های آمازون. اما چهره های سیاسی کارگری و برخی احزاب نیز خود را وارد این ماجرا کردند. برای مثال؛ تام واتسون، معاون رهبر حزب کارگر، یک مکالمه ویدئویی با مدیریت شعبه آمازون در بریتانیا را در توییتر قرار داد. افزون بر این، جرمی کربین، رهبر حزب کارگر نیز، حمایت خود را از اعتراضات ابراز کرد.

یک سخنگوی آمازون در بیانیه ای در رابطه با اعتراضات در انگلیس گفت:

ما امروز به طور کامل کار می کردیم، زیرا همکاران ما روی ارائه خدمات به مشتریان تمرکز داشتند. هر گونه گزارش در مورد شرایط غیر انسانی، اشتباه است. ما به حقوق گروه ها و افراد احترام می گذاریم. برای احزاب حامی کارگران نیز احترام قائلیم.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 234

به "اعتراضات کارمندان آمازون به نفع کدام احزاب سیاسی است؟ ، هزاران نفر در اروپا علیه جف بیزوس قیام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات کارمندان آمازون به نفع کدام احزاب سیاسی است؟ ، هزاران نفر در اروپا علیه جف بیزوس قیام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید