برنامه کبک برای مهاجران تازه وارد

به گزارش تور ترکیه ارزان، استان کبک برنامه خود را برای خوگیری مهاجران تازه وارد با جامعه کبک اعلام نموده است؛ ماموران مهاجرت به کمک مهاجران می آیند و آنها را در تک تک مراحل کمک می نمایند. آقای Simon Jolin-Barrette وزیر مهاجرت کبک جزییات این برنامه را در تاریخ 8 آگوست رسما خاطرنشان کرد.

برنامه کبک برای مهاجران تازه وارد

لازم به ذکر است این برنامه بخشی از اصلاحاتی است که در قوانین مهاجرت کبک اعمال شده و در ماه ژوئن به تصویب رسیده است. هدف از این برنامه این است که مهاجران در بافت جامعه کبک حل شوند و با آن خو بگیرند.

اتباع غیرکانادایی که مایل هستند به کبک مهاجرت کنند باید در گام نخست گواهی انتخاب کبک یا به اختصار CSQ را از وزارت مهاجرت کبک دریافت کنند. کبک مهاجران را بر اساس معیارها و ضوابط خاص خود ارزیابی و انتخاب می نماید. متقاضیان پس از دریافت CSQ باید تقاضای خود مبنی بر اخذ اقامت دائم را به دولت فدرال ارائه کنند.

به محض دریافت CSQ، به منابع و مامور مهاجرت دسترسی خواهند داشت. به متقاضیان منتخب اطلاعاتی در خصوص منطقه ها کبک داده می گردد و مدارک علمی و حرفه ای آنها به رسمیت شناخته می گردد و به آنها پیشنهاد شرکت در کلاس های آنلاین زبان فرانسه داده می گردد (که البته در این مورد حق پذیرفتن یا رد کردن دارند).

متقاضیان منتخب در بدو ورود به فرودگاه مورد استقبال قرار می گیرند و از آنها دعوت می گردد تا ظرف پنج روز با مامور مهاجرت دیدار کنند تا برنامه منحصر به فردشان تهیه گردد. این فرایند چهار مرحله دارد که عبارت اند از:

  • ورود
  • آموزش و یادگیری زبان
  • ورود به بازار کار
  • آمیخته شدن با بافت جامعه

بعلاوه افرادی که می خواهند در خصوص واقعیت های اجتماعی مالی و بازار کار کبک بیاموزند کلاس هایی برگزار می گردد. این کلاس ها اختکمک هستند و استان کبک به افرادی که مایل به شرکت در آنها هستند به اسم تشویق 185 دلار می پردازد.

همانطور که اعلام شد این برنامه برای هر فرد جداگانه و با کمک مامور مهاجرت انجام می گردد تا بدین ترتیب تجربیات و احتیاجهای هر فرد در نظر گرفته گردد. استان کبک در این راستا سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری انجام داده است و از این طریق 84 شغل دولتی تازه ایجاد می نماید: 78 فرصت شغلی برای ماموران کمک دهنده مهاجران و 6 فرصت شغلی برای هماهنگ کننده برنامه ها.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم احتیاج دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1961

به "برنامه کبک برای مهاجران تازه وارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه کبک برای مهاجران تازه وارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید