بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا درباره برجام

به گزارش تور ترکیه ارزان، وبگاه وزارت خارجه انگلیس با انتشار مطلبی از بیانیه مشترک سخنگویان وزرای خارجه 3 کشور اروپایی طرف برجام (فرانسه، انگلیس و آلمان) در حمایت از توافق هسته ای ایران اطلاع داد.

بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا درباره برجام

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

در این بیانیه که با همراهی سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نگاشته شده است؛ طرفین از بابت تصمیم آمریکا مبنی بر عدم تمدید 3 مورد از معافیت های همکاری هسته ای با ایران ازجمله در زمینه بازطراحی راکتور آب سنگین اراک، به شدت ابراز تأسف نموده اند.

در بخشی از این بیانیه می خوانیم: پروژه های همکاری هسته ای با ایران که مورد تائید قطعنامه 2231 شورای امنیت است، در خدمت تأمین منافع همگان در حوزه عدم اشاعه هسته ای و ارائه ضمانت به جامعه بین الملل در تائید ماهیت منحصراً صلح آمیز و امن فعالیت های هسته ای این کشور، قرار گرفته است.

این بیانیه می افزاید: ما با شرکای خود درباره تبعات تصمیم آمریکا مشورت می کنیم.

وزارتخانه های خارجه 3 کشور اروپایی طرف برجام همچنین از این توافق به عنوان دستاورد کلیدی ساختار جهانی منع اشاعه هسته ای و بهترین و البته تنها راه تضمین صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران یاد کردند.

در بخش پایانی این بیانیه، طرفین اروپایی مدعی می شوند: به همین دلیل است که مدام در تلاشیم تا اجرای کامل و مؤثر همه تعهدات برجامی ازجمله بازگشت کامل و بی درنگ ایران به تعهداتش را تضمین کنیم.

لازم به ذکر است طرفین اروپایی در حالی از حمایت بی دریغ از برجام دم می زنند که در عمل ثابت نموده اند که فاقد هرگونه اختیار عمل در مواجهه با عهدشکنی های پیاپی آمریکا هستند و اصولاً پشت کردن ایران به بعضی تعهدات برجامی محصول انفعال اروپایی ها بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1181

به "بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا درباره برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا درباره برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید