تشکیل کمیته ای برای تدوین برنامه مبارزه با آلودگی هوا

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، تهران (پانا) - جلسه آنالیز راهکارهای کاهش آلودگی هوا عصر امروز(شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار و کمیته ای با مسئولیت وزارت کشور برای تدوین نقشه راه ارتقای کیفیت هوا و مبارزه با آلودگی هوای کلانشهرها مشخص شد.

تشکیل کمیته ای برای تدوین برنامه مبارزه با آلودگی هوا

به گزارش پایگاه معاونت اول ریاست جمهوری، محمد مخبر در این جلسه با انتقاد از عدم اجرای وظایف و تکالیف معین شده در قانون هوای پاک از سوی دستگاه های اجرایی طی سال های اخیر گفت: متأسفانه گزارش ها نشان می دهد که دستگاه های اجرایی و نظارتی نسبت به وظایف و تکالیف خود توجه جدی نداشته اند.

معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه مقابله با آلودگی هوا نیازمند متولی معینی در کشور است، گفت: تأمین اعتبار، سرمایه گذاری، برنامه ریزی، سیاست گذاری و اجرای برنامه های مختلف برای کاهش آلودگی هوا نیازمند سازماندهی، مدیریت و پیگیری مستمر است که باید به وسیله متولی معین و با همکاری سایر دستگاه ها و نهادها دنبال گردد.

مخبر با تأکید بر اینکه آلودگی هوای مرکز قابل بهبود است، اضافه کرد: می توانیم با برنامه ریزی های دقیق و پیگیری مستمر اوضاع تهران را به شرایط بهتری برسانیم که این امر نیازمند کمیته ای متشکل از دستگاه های ذیربط و اهتمام جدی مسئولین مربوطه است.

در این جلسه که وزرای کشور، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، نیرو، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، شهردار و استاندار تهران، رییس سازمان هواشناسی و رییس سازمان ملی استاندارد نیز حضور داشتند، گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه های آینده برای کاهش آلودگی هوای تهران و کلانشهرها از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و دیگر دستگاه ها ارائه شد.

در این گزارش بعلاوه توضیحاتی درخصوص تکلیف مشترک دستگاه های اجرایی ذیل قانون هوای پاک مطرح شد و در ادامه پیشنهادات و برنامه های آینده مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

در این نشست مقرر شد کمیته ای به ریاست وزیر کشور و مسئولیت اجرایی شهردار تهران و با عضویت وزرای امور مالی و دارایی، نفت، صمت، راه و شهرسازی، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد، استانداری و شهردار تهران و پلیس راهور تشکیل و ظرف مدت یک هفته نقشه راه و برنامه مبارزه با آلودگی هوای کلانشهرها را تدوین و در جلسه هفته آینده ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2100

به "تشکیل کمیته ای برای تدوین برنامه مبارزه با آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته ای برای تدوین برنامه مبارزه با آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید