جهش تعلیم و تربیت در دوران کرونا به دست فرهنگیان راهبری می گردد

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، خبرنگاران/آذربایجان شرقی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جهش تعلیم و تربیت در دوران کرونا به دست فرهنگیان راهبری می گردد، گفت: کرونا یک جهش را رقم زد و ما باید راهبران این جهش باشیم.

جهش تعلیم و تربیت در دوران کرونا به دست فرهنگیان راهبری می گردد

محسن حاجی میرزایی روز دوشنبه در اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش استان در محل باشگاه فرهنگیان تبریز تغییر اهداف آموزش و پرورش و اولویت ها را غفلت اصلی از رسالت دستگاه تعلیم و تربیت مطرح کرد و گفت: هیچ نهادی بالقوه تر از آموزش و پرورش نیست.

وی، دستگاه تعلیم و تربیت را رکن اصلی کشور دانست و اضافه نمود: اهداف نظام و آرمان امام و انقلاب در این نهاد به انجام می رسد.

وی با مطرح کردن این سوال که توجه کنیم ماموریت اصلی ما چیست؟، بیان نمود: باید گفتمان را معطوف به مسائل مهم آموزش و پرورش کنیم.

حاجی میرزایی، تحول در آموزش و پرورش را مشروط بر تحول نیروی انسانی سیستم مطرح کرد و گفت: باید بر توان و پتانسیل خود اتکا کنیم و از همه توانایی های خود حداکثر بهره را ببریم.

وی با اشاره به تاثیراتی که بحران کرونا بر امر آموزش گذاشت، یادآور شد: این پیشامد توجه مردم به آموزش و پرورش و کوشش های معلمان و فرهنگیان را شفاف تر نموده است.

وزیر آموزش و پرورش، تغییر و تحول با کیفیت را منوط به معلم با کیفیت دانست و گفت: باید نوع نگرش به مسائل تغییر یابد و انعطاف داشتن در جهت راه مهم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این اجلاس گفت: به همت مدیران نواحی و مناطق توانستیم در زیست بوم جدید شرایط عملکرد خوبی داشته باشیم، به طوری که کسب رتبه اول در جذب پیش دبستانی، رتبه دوم نانو، پیشتاز در فراوری محتوا و اجرای طرح آجر به آجر به کمک مدیران محقق شد.

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، جعفر پاشایی افزود: نظارت فرآیندی بر آموزش غیرحضوری(سنجشگران کیفیت آموزش مجازی) در فاز اول انجام پذیرفته و فاز دوم در حال اجرا و فاز سوم در آینده انجام خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1717

به "جهش تعلیم و تربیت در دوران کرونا به دست فرهنگیان راهبری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش تعلیم و تربیت در دوران کرونا به دست فرهنگیان راهبری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید