حرف های نیشگویانه نزنیم، سختی های مالی گذرا هستند، به بهانه فساد کارخانه ها را نبندیم

به گزارش تور ترکیه ارزان، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که در شرایط سخت مالی فعلی و در شرایطی که خزانه داری آمریکا برای ضربه زدن به کشورمان جایزه معین می نماید؛ خیر کشور در این است که تا حد امکان از مسائل حاشیه ای و فرعی پرهیز نموده و به همبستگی ملی آسیب نزنیم.

حرف های نیشگویانه نزنیم، سختی های مالی گذرا هستند، به بهانه فساد کارخانه ها را نبندیم

به گزارش خبرنگاران، علی لاریجانی در آیین افتتاح فاز دوم مجتمع فولاد کویر دامغان اظهار کرد: باید همه در ضروریات کشور هم داستان شده و بدانیم در چه شرایطی چه حرفی می زنیم.

وی با اذعان به این که هیچ چیز مهمتر از همبستگی ملی نیست، اضافه نمود: اختلاف نظر در همه کشورها وجود دارد اما این اختلاف در سلیقه و حرف ها و گفت وگوها چه در حوزه سیاسی و چه در حوزه های فکری و فرهنگی نباید به گونه ای باشد که به همبستگی ملی آسیب بزند. حرف های نیشگویانه نزنیم.

وی با بیان این که هدف گذاری دشمن روشن است، اظهار داشت: دشمن به دنبال فلج کردن مالی و مایوس کردن سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در ایران است و رد همه این واقعیات را می توان در سخنان وزیر خارجه آمریکا و برنامه ریزی های وزارت خزانه داری این کشور دید.

رییس مجلس شورای اسلامی به شرایط مالی امروز اشاره و توضیح داد: اگرچه امروز دوران سختی را می گذرانیم اما این دوره، دوره گذرایی است و باید با استفاده از این دوره به سمتی حرکت کنیم که تاب آوری اقتصادمان را بیشتر و زمینه را برای حضور مردم فراهم تر کنیم.

وی ادامه داد: کشور ما از نظر خصم بیرونی با مشکلاتی روبه رو است و از همین رو است که آن ها در پی فلج کردن اقتصاد ما هستند.

وی هم چنین با بیان این که در این شرایط باید از فراورینماینده حمایت خاص کرد، گفت: دشمن در پی این است که به اقتصاد و فراوری ما لطمه بزند؛ لذا همه باید دست به دست هم دهیم و اجازه ندهیم که این اتفاق بیفتد.

لاریجانی با بیان این که مجلس کوشیده اختیارات بیشتری به استان ها بدهد، گفت: انتظار می رود که اگر واحدی مشکل سرمایه در گردش دارد بانک ها ورود نمایند، نمایندگان، استاندار و مدیران استانی بکوشند که مشکل فراورینماینده را به هر نحوی حل نمایند.

وی با بیان این که نباید به بهانه فساد کارخانه ها را تعطیل کرد، گفت: متخلف باید برابر قانون مجازات گردد اما نباید به بهانه مقابله با فساد کارخانه ها را تعطیل کرد؛ چراکه با خوابیدن هر کارخانه هزار خانواده با مشکل روبه رو می گردد.

وی با بیان این که در این شرایط هیچ چیز مهمتر از چرخیدن چرخ فراوری نیست، اضافه نمود: در این شرایط سخت مالی هیچ چیزی مهمتر از این نیست که کارگران ما در آخر ماه حقوق داشته باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه به روستاها نیز تاکید و توضیح داد: متاسفانه در دو دهه اخیر سرعت تخلیه روستاها در ایران بسیار بیشتر از متوسط های جهانی بوده و این در حالی است که در جمهوری اسلامی روستاها دارای آب، برق، گاز و راه، مدرسه و مسجد شدند.

وی با بیان این که با وجود همه این ها چرخه مالی روستا نمی چرخید، اضافه نمود: به دلیل نچرخیدن چرخه مالی روستا، شاهد تخلیه روستاها با سرعت بسیار بالایی بودیم. مجلس به همین دلیل کوشش نموده که زمینه ای فراهم کند و امکاناتی در حاشیه روستاها ایجاد گردد تا مشکل اقتصاد و اشتغال روستاها حل گردد.

لاریجانی به تسهیلات اختصاص یافته به طرح اشتغال روستایی اشاره نمود و گفت: اگر اجرای این طرح به حل معضل اشتغال روستایی یاری کند، اجرای این طرح در سال های آینده هم ادامه می یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که سیستم دیوانی ما با بیماری روبرو است، اضافه نمود: متاسفانه حجیم بودن دولت هم سبب شده گاه دولت خود به مانعی بر سر فراوری و سرمایه گذاری تبدیل گردد. این در حالی است که سیستم دولتی باید تسهیل گر و راهنمایی گر باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آذر 1398 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 726

به "حرف های نیشگویانه نزنیم، سختی های مالی گذرا هستند، به بهانه فساد کارخانه ها را نبندیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرف های نیشگویانه نزنیم، سختی های مالی گذرا هستند، به بهانه فساد کارخانه ها را نبندیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید