خبرنگاران متخصص اپیدمیولوژی: تنها راه پیشگیری از کرونا حضور در خانه است

به گزارش تور ترکیه ارزان، تهران - خبرنگاران - رییس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری تنها راه پیشگیری از کرونا را حضور در خانه دانست و اضافه کرد: کنترل و شکست این بیماری راه دیگری جز در خانه ماندن ندارد؛ نمی گردد که مهمانی، مسافرت و گردش برویم و کرونا هم نگیریم.

خبرنگاران متخصص اپیدمیولوژی: تنها راه پیشگیری از کرونا حضور در خانه است

جهت دریافت خدمات انواع الاچیق شیشه ای با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر پیغام طبرسی روز یکشنبه با اشاره به این که از روزی که پای ویروس کرونا به کشور باز شده تعدادی از هموطنان مبتلا و از این تعداد بعضی درمان شده و متاسفانه شماری نیز جان باخته اند، اظهار کرد: حتی در این میان بعضی از نخبگان عرصه پزشکی را همانند دکتر پیروی در جولان کرونا از دست داده ایم که جای تاسف دارد.

وی با اشاره به فقدان های غیر قابل جبرانی که طی این مدت در جامعه، کادر درمان و پرستاران اتفاق افتاده، اضافه کرد: به رغم این که از گوشه کنار کشور خبرهای دلخراشی از ابتلای هموطنان به کوید 19 از تریبون های رسمی به گوش مردم می رسد، باز هم شاهد این هستیم که عده ای متاسفانه این بیماری را جدی نگرفته اند.

نکته تلخ کرونا؛ جان باختن

رییس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری ضمن انتقاد از بعضی برنامه های تلویزیونی تاکید نمود: بعضی رسانه ها و در مقابل عده ای از مردم این بیماری را شوخی گرفته اند، این بیماری با هیچ فردی شوخی ندارد و نکته تلخ اینجاست که باعث جان باختن تعدادی از مردم می گردد.

این متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری خطاب به بعضی افراد با این توجیه که ترسی از مبتلا شدن ندارند و این مسله موضوعی کاملا شخصی است و در ادامه توصیه ها را هم جدی نمی گیرند هشدار داد: هموطن عزیز ممکن است شما به هر دلیل به این بیماری با علایم خفیف مبتلا شده و کرونا را به سایرین منتقل کنید، لحظه ای درنگ و تفکر کنید که شاید فرد بعدی که شما این ویروس رابه او منتقل می کنید نتواند از این بیماری جان سالم به در ببرد. اگر مردم توصیه ها را جدی نگیرند با معضل همه گیری روبه رو می شویم

به گفته این استاد دانشگاه، در بعضی شهرها بیمارستان صحرایی برپا شده، اگر مردم فهیم ما این موارد را رعایت ننمایند با معضل و همه گیری بزرگی رو به رو خواهیم شد.

وی گفت: در حال حاضر کشور در دوره پیک بیماری به سر می برد و در این بحران نباید به مسافرت، دورهمی و خرید فکر کنیم.

درخانه بمانیم؛ در محیط های اجتماعی قطعا بیمار می شوید

طبرسی تاکید نمود: همه افراد باید در خانه بمانند، چرا که در محیط های اجتماعی به یقین انتقال انجام می گردد و همواره ممکن است همه خوش شانس نباشند که این بیماری را به راحتی از سر بگذرانند.

رییس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان این که ویروس کووید- 19 هیچ درمان اختصاصی ندارد، شرح داد: ممکن است فراوری داروی موثر و یا واکسن این بیماری حتی تا یکسال زمان ببرد بنابراین باید چرخه انتقال کم گردد تا کم کم بتوانیم با این بیماری مقابله درستی انجام دهیم.

طبرسی اضافه کرد، امروز بیماری در همه جای کشور شیوع پیدا نموده و هیچ نقطه ای امن نیست بنابراین همه در منزل بمانند.

با کوچکترین علائمی به مراکز درمانی مراجعه نکنید

وی خطاب به کسانی که بدون دلیل به مراکز درمانی برای دریافت تست کرونا مراجعه می نمایند گفت: اولین توصیه به افرادی که تب و سرفه دارند این است که در منزل بمانند و خود قرنطینگی انجام دهند، مایعات بنوشند، مسکن استفاده نمایند و در صورتی که تنگی نفس داشتند می توانند به پزشک مراجعه نمایند.

بیمارستان ها عامل انتقال کرونا

وی با بیان این که 40 درصد از انتقال بیماری در بیمارستان ها صورت می گیرد توضیح داد: افرادی که علائم دارند یک هفته تا 10 روز در منزل بمانند و خود قرنطینگی انجام دهند و اگر چنانچه علائم شدید داشتند با مراکز درمانی و وزارت بهداشت تماس حاصل نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 960

به "خبرنگاران متخصص اپیدمیولوژی: تنها راه پیشگیری از کرونا حضور در خانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران متخصص اپیدمیولوژی: تنها راه پیشگیری از کرونا حضور در خانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید