خشم بروکسل از اجتناب لندن برای معرفی نامزدی برای کمیسیون جدید اروپایی

بروکسل به دلیل اجتناب لندن از معرفی نامزدی برای کمیسیون جدید اروپایی به خشم آمده و یک پرونده علیه این کشور را به جریان می اندازد.

خشم بروکسل از اجتناب لندن برای معرفی نامزدی برای کمیسیون جدید اروپایی

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، بروکسل تا به حال 2 بار از انگلیس درخواست نموده است نامزد مد نظر خود برای کمیسیون جدید اروپایی را معرفی کند. اما دولت انگلیس تحت نخست وزیری بوریس جانسون از این مسئله اجتناب نموده است.

بروکسل از این واکنش لندن به خشم آمده و حالا یک پرونده علیه این کشور را به جریان انداخته است. به این ترتیب انگلیس در معرض خطر اعمال مجازات از طرف اتحادیه اروپا قرار گرفته است چرا که نمی خواهد نامزد جدیدی را برای کمیسیون اروپایی معرفی کند. کمیسیون اروپایی روز پنج شنبه یک پرونده نقض قوانین این اتحادیه را علیه لندن به جریان انداخته است.

کمیسیون اروپایی اعلام نموده است که این کشور عضو اتحادیه اروپا به وظایف و تعهدات خود در قبال این اتحادیه پایبند نبوده است. لندن حالا تا 22 نوامبر(اول آذر ماه) یعنی تنها حدود یک هفته زمان دارد تا به بروکسل جواب دهد.

دولت انگلیس روز چهارشنبه به صورت کتبی اظهار داشت که قبل از انتخابات مجلسی در این کشور که در 12 دسامبر (21 آذرماه) برگزار می گردد هیچ کمیسر جدیدی را نمی تواند پیشنهاد دهد. بر اساس اطلاعات کنوانسیون های انگلیس دلیل این تصمیم لندن این است که در آستانه انتخابات مجلسی در این کشور چنین اقدامی برای دولت محدود کننده است.

بر اساس قوانین اروپایی هر کشور عضو این اتحادیه باید نماینده ای را به کمیسیون بفرستد. کمیسیون جدید اروپایی تحت ریاست جدید اورزولا فون در لاین باید از اوایل دسامبر کار خود را شروع کند.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که در آستانه انتخابات مجلسی مجدد در کشورش قرار داد می خواهد از این مسئله اجتناب کند که با معرفی یک کمیسر تردیدهایی را درباره عزم و اراده اش برای خروج از این اتحادیه ایجاد کند. انگلیس با توجه به اینکه قرار بود در تاریخ 31 اکتبر از این اتحادیه خارج گردد از معرفی نامزد برای کمیسیون جدید اروپایی عمدا اجتناب کرد. اما از آنجایی که تاریخ برگزیت تا سرانجام ژانویه به تعویق افتاده است و کمیسیون اروپایی در اوایل دسامبر شروع به کار خواهد نمود انگلیس باید نامزدی را به این تشکل معرفی کند.

ابتدا قرار بود کمیسیون جدید اروپایی در اوایل ماه نوامبر شروع به کار کند که البته این تاریخ به مدت یک ماه به تعویق افتاد چرا که 3 نامزد فرانسه، رومانی و مجارستان برای کمیسیون اروپایی در مجلس اروپا رای نیاورد. حالا همچنین یک نامزد از طرف انگلیس هم باید مورد تایید مجلس قرار گیرد.

در حال حاضر در اتحادیه اروپا در این باره بحث می گردد که آیا فون در لاین مسئولیت خود در کمیسیون جدید اروپایی را همچنین در صورت لزوم بدون کمیسر انگلیسی می تواند شروع کند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت خود با تعویق تاریخ برگزیت را به مسئله معرفی نامزدی از طرف انگلیس برای کمیسیون جدید اروپایی منوط دانسته بودند. آن ها براین مسئله تاکید داشتند که تعویق تاریخ برگزیت به هیچ عنوان نباید از فعالیت های این اتحادیه و نهادهای آن جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 5 آذر 1398 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 679

به "خشم بروکسل از اجتناب لندن برای معرفی نامزدی برای کمیسیون جدید اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم بروکسل از اجتناب لندن برای معرفی نامزدی برای کمیسیون جدید اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید