دستور وزیر بهداشت برای انجام تحقیقات درباره کرونا

به گزارش تور ترکیه ارزان، وزیر بهداشت در نامه ای به معاون تحقیقات و فناوری این وزارتخانه بر استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مورد بیماری کرونا تاکید نمود.

دستور وزیر بهداشت برای انجام تحقیقات درباره کرونا

به گزارش گروه اجتماعی تور ترکیه ارزان، سعید نمکی، وزیر بهداشت در نامه ای به معاون تحقیقات و فناوری این وزارتخانه بر استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مورد بیماری کرونا تاکید نمود.

وزیر بهداشت در این نامه بیان کرد: با توجه به شیوع COVID 19 در کشور، آنالیز جنبه های مختلف بیماری، می طلبد تا تیم های تحقیقاتی متعدد همه دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی به این امر مهم بپردازند.

نمکی تاکید نمود: مواردی از قبیل، میزان شیوع، توزیع سنی ابتلا، اثر بخشی رژیم های دارویی، میزان مرگ و میر و رابطه آن با سن، جنس و نژاد، تاثیر گذاری نحوه مراقبت ها، ماهیت و رفتار ویروس و جهش های احتمالی، آنالیز فرایند اپیدمیولوژیک و قدرت سرایت آن، ردیابی منابع اولیه آلودگی، نقاط و تاریخ آغاز بیماری درکشور، تاثیر رفتار اجتماعی بر گسترش بیماری، تاثیر بیماری بر بهداشت روان جامعه یا شیوه های موثر پیشگیری، عوارض اجتماعی، سیاسی و مالی بیماری، مقایسه موارد کشورمان با دیگر کشور ها و ده ها جنبه دیگر می تواند موضوعات مهم تحقیقاتی باشد.

وی خاطر نشان کرد: حاصل این تحقیقات می تواند علاوه بر جمع آوری مستندات این دوران پر اهمیت، راهگشای همکارانمان در اصلاح رویه های اجرایی مبارزه و کنترل بیماری باشد.

وزیر بهداشت توضیح داد: یقیناً استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور می تواند مهمترین ابزار یاری به این تحقیق باشد و در عرصه ملی به کار آید.

نمکی اضافه کرد: بدیهی است همه معاونت ها جهت انتقال اطلاعات و یافته های دراختیار، با معاونت تحقیقات و فناوری و تیم دکتر ملک زاده همکاری خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1018

به "دستور وزیر بهداشت برای انجام تحقیقات درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور وزیر بهداشت برای انجام تحقیقات درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید