دست رد دوستان آمریکا به قطعنامه ضد ایرانی

به گزارش تور ترکیه ارزان، ایرنا نوشت: روزنامه فایننشیال تایمز امروز اطلاع داد که با وجود رقیق شدن قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران، تونس و استونی از معرفی این تصمیم ضد ایرانی آمریکا در شورای امنیت خودداری کردند.

دست رد دوستان آمریکا به قطعنامه ضد ایرانی

فایننشیال تایمز ساعاتی پیش اطلاع داد: آمریکا اوایل این هفته از طرح نسخه سخت گیرانه تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران صرف نظر کرد، اما پس از آنکه استونی و تونس که روابط محبت آمیز ای با واشنگتن دارند، درخواست معرفی این قطعنامه به نیابت از آمریکا را رد کردند، این مصالحه نیز با شکست روبرو شد.

آمریکا هفته گذشته قطعنامه ای را ارائه داد که حاوی 15 بند مقدماتی و 35 بند عملیاتی در مجموع 13 صفحه بود و گفته می شد که شامگاه دوشنبه در دستور شورا قرار خواهد گرفت، اما این اتفاق نیفتاد و سه شنبه اعلام شد آمریکا این قطعنامه را تغییر داده و متنی را ارائه داده است که تنها 2 بند مقدماتی و 2 بند عملیاتی دارد، هرچند که هدف یکی است.

آمریکایی ها به این دلیل قطعنامه خود را اصلاح نموده و تنها خواهان تمدید محدودیت فعلی مندرج در قطعنامه 2231 شورای امنیت شدند که کاملاً یقین پیدا کردند هیچ یک از اعضای شورای امنیت با متن آن ها موافق نیستند.

هرچند تا به امروز همه اعضای شورای امنیت به متن فعلی آمریکا نظر مثبتی نشان نداده اند و انتظار می رود دولت ترامپ علاوه بر شکست سنگین، بار دیگر در موضوع ایران دچار انزوای بین المللی گردد، روسیه و چین هم به صراحت از مخالفت خود با این رویکرد آمریکا سخن گفته اند.

رأی گیری برای قطعنامه ضد ایرانی آمریکا از ساعت 5:30 دقیقه عصر پنج شنبه به صورت ایمیلی در شورای امنیت سازمان ملل متحد شروع شد که نتایج آن عصر آدینه اعلام می گردد.

در نامه ای که نماینده دائم اندونزی در سازمان ملل متحد به عنوان رئیس دوره ای شورای امنیت در اختیار اعضای آن قرار داده است، تأکید شده است، تنها 24 ساعت برای رأی دادن فرصت وجود دارد و تمدیدشدنی نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1345

به "دست رد دوستان آمریکا به قطعنامه ضد ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست رد دوستان آمریکا به قطعنامه ضد ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید