سعیدی: فقط یک تیم نتیجه رسمی تست مثبت را برای ما ارسال کرده است، امکان تعویق مجدد زمان آغاز لیگ فوتبال وجود دارد

به گزارش تور ترکیه ارزان، سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی، درباره آخرین شرایط پایش تیم های لیگ برتری صحبت کرد.

سعیدی: فقط یک تیم نتیجه رسمی تست مثبت را برای ما ارسال کرده است، امکان تعویق مجدد زمان آغاز لیگ فوتبال وجود دارد

رضا سعیدی، سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی در گفت و گو با ، درباره آخرین شرایط تیم های لیگ فزونی گفت: بر اساس دستورالعمل و پروتکل های ابلاغی به تمامی تیم ها و باشگاه های لیگ فزونی، تیم ها انجام تست های لازم را از بازیکنان و دیگر اعضای باشگاه شروع کردند.

سعیدی اضافه کرد: یکی از تست های الزامی، انجام تست PCR بود، که خوشبختانه تمام تیم ها به انجام آن مبادرت ورزیدند. نتایج این تست ها، به مرور در حال ارسال به فدراسیون پزشکی ورزشی است.

سعیدی شرح داد: در حال حاضر، تنها تیمی که به شکل رسمی نتایج تست شان مثبت شده است، تیم گل گهر سیرجان است. این تعداد نفر، شامل 5 بازیکن و 1 نفر از اعضای کادر فنی هستند. سایر تیم ها، هنوز به شکل رسمی، نتایج را به ما اعلام نکرده اند. فعلا نتیجه مثبت رسمی دیگری نداریم تا بخواهیم اعلام کنیم.

او گفت: اگر تیمی نتیجه PCR مثبت، داشته باشد، نتیجه تست و معاینات را بررسی و نتیجه را به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اعلام خواهیم کرد.

سعیدی اضافه کرد: قاعدتا نه حق نداریم و نه درست است که نتایج تست ها، توسط ما رسانه ای شود. ما به عنوان امین ساختار فوتبال کشور، وظیفه تدوین پروتکل ها، نظارت صحیح بر اجرای آن ها و ارائه گزارش های صحیح و مستند به سازمان های ذی ربط را داریم که در این موضوع، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هستند.

وی تاکید کرد: بحث اعلام، رسانه ای کردن و تصمیم گیری در خصوص تیم مورد نظر که چه فرآیندی را طی کند، در حیطه وظایف ما نیست.

سعیدی ادامه داد: ما به همین دلیل، مشغول انجام وظیفه خود هستیم. در حال حاضر نتایج را بررسی می کنیم، چرا که استاندارد هایی وجود دارد. رعایت پروتکل، نمره دارد و بر اساس استاندارد ها و نمره ها، شرایط تیم ها را به اطلاع سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال می رسانیم تا هر تصمیمی که لازم است بگیرند. ما به عنوان یک نهاد مشاوره ای در خدمت عزیزان هستیم.

او گفت: کسانی که تست مثبت داشته باشند، باید قرنطینه شوند و در صورت نیاز تحت درمان قرار گیرند. یک هفته بعد، تست PCR تکرار خواهد شد، اگر دو تست منفی داشتند، می توانند به تیم بازگردند. سایر افراد تیم هم، باید تحت پایش پزشک تیم قرار بگیرند.

سعیدی اضافه کرد: دو تست منفی مورد نظر، باید بلافاصله پس از یکدیگر انجام شوند. به محض تعیین نتیجه تست اول، باید تست دوم انجام شود.

سعیدی گفت: درباره اخبار تست پرسپولیسی ها، هیچ موضوعی از جانب فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام نشده است. ما هم تنها این اخبار را شنیده ایم و گزارشی در این باره به دستمان نرسیده است.

او ادامه داد: تیم هایی مانند فولاد خوزستان که تمرین را شروع کرده اند، نتیجه تست شان به دستمان رسیده و بررسی شده است.

سعیدی گفت: امکان تعویق مجدد زمان شروع لیگ برتر فوتبال وجود دارد، اما این موضوع نیازمند بحث و بررسی است. هنوز نمی دانیم ویروس کرونا، چه رفتاری دارد و چه پیامد هایی خواهد داشت. یک دلیل در نظر دریافت زمان سه هفته ای از شروع تمرینات تا شروع مسابقات، همین موضوع است. قاعدتا هفتگی و روزانه، این موضوع را مورد ارزیابی قرار می دهیم و بر اساس نتایج، جلسات کارشناسی برگزار خواهیم کرد که آیا لیگ ادامه پیدا کند و به چه شکل باشد و شروع دقیق مسابقات، در چه تاریخی باشد و آیا نیاز به تغییر دارد یا خیر.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1208

به "سعیدی: فقط یک تیم نتیجه رسمی تست مثبت را برای ما ارسال کرده است، امکان تعویق مجدد زمان آغاز لیگ فوتبال وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعیدی: فقط یک تیم نتیجه رسمی تست مثبت را برای ما ارسال کرده است، امکان تعویق مجدد زمان آغاز لیگ فوتبال وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید