صف آرائی مدعیان لیگ کشتی آزاد برای جام قهرمانی

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، به گزارش خبرنگاران، پیکارهای لیگ برتر کشتی آزاد سال جاری در حالی روز 18 آذرماه با برگزاری دیدارهای نیمه نهایی و نهایی به میزبانی تهران به انتها می رسد که چهار تیم سهند ارس، صنایع مازندران، دانشگاه آزاد اسلامی و فولادین ذوب آمل به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. طبق برنامه مسابقات، دو تیم سهند ارس و فولادین ذوب آمل به مصاف هم می فرایند و تیم های صنایع مازندران و دانشگاه آزاد نیز در مقابل هم قرار خواهند گرفت تا فینالیست های این دوره از پیکارهای لیگ برتر معین شوند.

صف آرائی مدعیان لیگ کشتی آزاد برای جام قهرمانی

تیم سهند ارس در حالی با سرمربیگری علیرضا رضایی نایب قهرمان المپیک پای به میدان گذاشت که رضایی با توجه به سابقه مربیگری در دورهای قبل در دانشگاه آزاد، سال جاری هم تیم خوبی را جمع کرد. گاژیف روسی در وزن 65 کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در 70 کیلوگرم، محمد نخودی در 79 کیلوگرم، علیرضا کریمی در 92 کیلوگرم، امین طاهری در 125 کیلوگرم از جمله نفرات عنوان دار این تیم در نیمه نهایی هستند.

تیم صنایع مازندران هم از ابتدای لیگ به عنوان مدعی وارد گود شد و با سرمربیگری رضا یزدانی دارنده دو مدال طلا قهرمانی دنیا توانست به نیمه نهایی برسد. البته این تیم در دور رفت با امتیاز فنی مقابل ستارگان ساری غافلگیر شد و بازنده شد اما در دور برگشت توانست با پیروزی 7 بر 3 برابر ستارگان به فزونی برسد و راهی نیمه نهایی گردد. رحمان عموزاد در 61 کیلوگرم، ماگومد رسول قاضی ماگمدوف در 70 کیلوگرم، کامران قاسم پور در 86 کیلوگرم از جمله کشتی گیران نامدار این تیم محسوب می شوند.البته گفته می گردد چند کشتی گیر نامدار ایرانی و خارجی هم در فهرست خرید این تیم برای حضور مرحله نیمه نهایی هستند.

تیم فولادین ذوب آمل نیز دیگر مدعی پرمهره لیگ برتر سال جاری است که توانست در دور مقدماتی بدون دردسر راهی نیمه نهایی گردد تا در این مرحله مقابل سهند ارس قرار بگیرد. علی قلی زادگان در 57، رضا اطری در 61 کیلوگرم، محمدصادق فیروزپور در 74 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در 92 کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در 97 کیلوگرم و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم از آزادکاران مدعی و عنوان دار این تیم هستند. ضمن اینکه این تیم در نظر دارد از کشتی گیر خارجی هم در نیمه نهایی استفاده کند.

در این میان تیم دانشگاه آزاد با وجود فزونی بر تیم های شهید صدرزاده، فرم دمای اراک و جوانان البرز و صعود به نیمه نهایی، چندان پرمهره و پُر ستاره نیست که و کار بسیار سختی برای رسیدن به فینال پیش رو دارد. تیم دانشگاه آزاد که سال جاری هیچ مدعی نامدار و ملی پوشی را در ترکیب ندارد، باید روز 18 آذرماه در برابر تیمی قرار گیرد که تا دندان مسلح است و میخواهد با اقتدار راهی فینال گردد.

طبق برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگ کشتی قرار است مراسم وزن کشی ملاقاتهای نیمه نهایی روز چهارشنبه 17 آذرماه برگزار گردد. سپس ملاقات اول نیمه نهایی صبح روز پنجشنبه بین تیم های سهند ارس و فولادین ذوب آمل و ملاقات دوم نیز بین تیم های صنایع مازندران و دانشگاه آزاد برگزار می گردد که تیم های بازنده عصر همین روز در مصاف رده بندی و تیم های برنده در ملاقات فینال به مصاف هم خواهند رفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2074

به "صف آرائی مدعیان لیگ کشتی آزاد برای جام قهرمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف آرائی مدعیان لیگ کشتی آزاد برای جام قهرمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید