عرف: انتخابات 28 خرداد ماه قطعا در موعد مقرر برگزار می گردد

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، رییس ستاد انتخابات کشور گفت: دولت و وزارت کشور برنامه ای برای تعویق انتخابات ندارد و انتخابات طبق زمان بندی اعلام شده در 28 خردادماه برگزار می گردد.

عرف: انتخابات 28 خرداد ماه قطعا در موعد مقرر برگزار می گردد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور، درباره بعضی برآورد ها مبنی بر به تعویق افتادن انتخابات 28 خردادماه اظهار کرد: با توجه به فرایند قانونی زمان بندی انتخابات که بر طبق قانون و با نظر مشترک ارکان اجرا و نظارت انتخابات، مورد توافق قرار گرفته است، کار انتخابات طبق برنامه پیش می رود و اخذ رأی در روز مقرر انجام می گردد. در مقاطع مختلف دوران پس از انقلاب اسلامی هم تحت هیچ شرایطی انتخابات به تعویق نیفتاده است، و در این مرحله نیز، قطعا انتخابات به تعویق نمی افتد و در 28 خرداد ماه برگزار می گردد.

وی در ادامه در مورد طرح بعضی اظهارات ناظر بر تعویق انتخابات از سوی عناصر سیاسی و رسانه ای گفت: این موارد، برآورد شخصی است و دولت و وزارت کشور هیچ برنامه ای برای تعویق انتخابات ندارد و ما این را به صراحت اعلام می کنیم.

رییس ستاد انتخابات با اشاره به تشدید بیماری ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری انتخابات توضیح داد: تاکید مستمر وزیر کشور، اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی مرتبط با انتخابات است که از قبل تنظیم شده است و باید با دقت اجرایی گردد. ما هم برای سناریو های مختلف آماده هستیم. البته امیدواریم با فروکش کردن موج چهارم بیماری در هفته های پیش رو و جلوگیری از ورود ویروس کرونای هندی به کشور، با موج جدیدی در خرداد ماه روبرو نشویم.

عرف با بیان این که قانون اساسی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در یک روز توجه دارد، گفت: بنابراین انتخابات در یک روز برگزار می گردد، اما همه پروتکل های بهداشتی هم برای مردم و هم برای عوامل اجرایی با دقت اجرایی می گردد. حدود 70 هزار شعب اخذ رای در محیط های امنی حتی المقدور در فضای باز یا دارای سقف بلند و تهویه مناسب در نظر گرفته می گردد و البته برای اینکه عوامل اجرایی هم در معرض ابتلا قرار نگیرند، مراقبت های لازم را انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1794

به "عرف: انتخابات 28 خرداد ماه قطعا در موعد مقرر برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرف: انتخابات 28 خرداد ماه قطعا در موعد مقرر برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید