نتایج حیرت انگیز مسابقه مقاله نویسی اکونومیست: هوش مصنوعی زیباتر از انسان ها می نویسد!

به گزارش تور ترکیه ارزان، مسابقه مقاله نویسی نشریه اکونومیست با حضور 2400 شرکت کننده از 110 کشور دنیا برگزار گردید و نتایج این مسابقه بسیار حیرت انگیز و عجیب بود. نتایجی که نشان می دهد حتی نویسندگان حرفه ای نیز به زودی در خطر از دست دادن شغل خود خواهند بود.

نتایج حیرت انگیز مسابقه مقاله نویسی اکونومیست: هوش مصنوعی زیباتر از انسان ها می نویسد!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اوایل تابستان سال جاری، اکونومیست مسابقه ای را با اعلام یک فراخوان شروع کرد. در این فراخوان از شرکت کنندگان خواسته شده بود به این سوال در مقاله خود پاسخ دهند؛ چه تغییر اساسی مالی و سیاسی برای پاسخ مؤثر به تغییرات آب و هوا در شرایط کنونی لازم است؟

هزاران شرکت کننده در مسابقه و اکونومیست شرکت نموده و یک مقاله را به بخش مسابقه ارسال کردند. جایی که داوران مقالات آنها آنالیز می کردند و در نهایت یک مقاله به عنوان برترین مقاله شناخته شد. اما نکته عجیب این است که مقاله مذکور توسط هوش مصنوعی نوشته شده است.

هوش مصنوعی مورد نظر GPT-2 بود، یک سیستم فراوری متن و گفتار که توسط آزمایشگاه هوش مصنوعی سان فرانسیسکو OpenAI ساخته شده و بهار سال جاری معرفی شده است. تیم OpenAI هنوز تمام سیستم خود را برای عموم معرفی ننموده است زیرا آنها همچنان به تحقیق در خصوص راه های استفاده از این سیستم می پردازند. اما این تیم در اکونومیست نسخه ای از GPT-2 را برنامه ریزی کرد تا متنی برای شرکت در مسابقه بنویسد. جالب است که این سیستم در نهایت شش متن 400 کلمه ای متفاوت ایجاد کرد و سه متن را با یکدیگر ترکیب کرد و از دل این متون یک متن نهایی آماده و به مسابقه ارسال کرد.

جالب است که این مقاله بین داوران بسیار محبوب شد. گرچه بعضی نیز از این مقاله چندان خوششان نیامد. برای مثال بعضی می گفتند این مقاله در عین حال که حاوی مفاهیم علمی قدرتمندی است، اما به لحاظ محتوایی چندان قوی و قابل دفاع نیست و بیشتر شببیه مقالات معتبر است تا این که خودش معتبر باشد.

و از زمان انتشار GPT-2 ، رقبای OpenAI نیز مدلهای زبان بسیار پیشرفته ای را توسعه داده اند. برای مثال در ماه سپتامبر ، Salesforce یک مدل زبان جدید به نام CTRL را معرفی کرد که حتی بزرگتر از نسخه هایی که OpenAI منتشر نموده است عمل می نماید. در حال حاضر تمرکز شرکت های ایجاد کننده این سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی به حداقل رساندن تفاوت نوشته های ربات و انسان تا مرحله ای است که اساس تشخیص نوشتار انسان و ربات به صفر برسد.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 647

به "نتایج حیرت انگیز مسابقه مقاله نویسی اکونومیست: هوش مصنوعی زیباتر از انسان ها می نویسد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج حیرت انگیز مسابقه مقاله نویسی اکونومیست: هوش مصنوعی زیباتر از انسان ها می نویسد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید