نخستین تصمیم داورزنی درست یا اشتباه؟، جای خالی خرد جمعی در والیبال

به گزارش تور ترکیه ارزان، پایان پس از حدود یک سال بلاتکلیفی محمدرضا داورزنی با 26 رای از 41 رای ماخوذه مجمع انتخاباتی والیبال سکان راهنمایی یکی از مهم ترین فدراسیون های ورزشی را بر عهده گرفت. به اذعان رئیس فدراسیون او آمده تا والیبال را به ساحل آرامش برساند.

نخستین تصمیم داورزنی درست یا اشتباه؟، جای خالی خرد جمعی در والیبال

داورزنی با تمام حواشی به والیبال بازگشت و بر جایگاه ریاست تکیه زد و در نخستین اقدام تصمیم خبرسازی گرفته است. با تصمیم داورزنی قرار است رقابت های لیگ برتر از هفته دهم تعطیل گردد و اردوهای ملی از 13 آذرماه آغاز گردد. اردویی که بدون حضور لژیونرهایی مانند سعید معروف، محمد موسوی، امیر غفور، پوریا فیاضی و میلاد عبادی پور استارت خواهد خورد.

لژیونرهایی که بدنه اصلی تیم ملی را تشکیل می دهند و در تمام رویدادها حتی رویدادهای بی اهمیت نیز در ترکیب اصلی استفاده شده اند و بدون شک این نفرات اسکلت اصلی تیم ملی در انتخابی المپیک نیز خواهند بود.

برپایی اردوی زودهنگام بدون در نظر دریافت رقابت های لیگ برتر تصمیم خبرساز محمدرضا داورزنی است که این روزها نگرانی هایی را در بین سرمربیان و باشگاه های لیگ فزونی به وجود آورده است.

باشگاه هایی که با صرف هزینه تمرینات خود را آغاز و در حال رسیدن به اوج آمادگی هستند حال قرار است با وقفه ای ناگهانی و خارج از برنامه روبرو شوند. اهمیت انتخابی المپیک بر هیچ کس پوشیده نیست و عدم راه یابی به المپیک برای والیبال که طرفداران زیادی دارد یعنی فاجعه و باید همه دست در دست هم دهیم تا تیم ملی راهی المپیک گردد اما نکته ای که نباید از آن غافل شد این است که تعطیلی لیگی که پرفشار بود و در هفته 12 بازی برگزار می شد الان با کدام منطق و مشورت از کارشناسان این رشته تعطیل شده است؟ آن هم بدون حضور بازیکنان اصلی و لژیونر! برپایی اردو با بازیکنان داخلی که شانس چندان زیادی نیز برای بازی در انتخابی المپیک ندارند چه کمکی می تواند به تیم ملی کند؟

ترس از آسیب دیدگی باید متوجه بازیکنان اصلی باشد که آنها در حال بازی در تیم های باشگاهی خارج از کشور هستند آیا شرایط فراهم است تا آنها نیز تیم هایشان را رها و زودتر از موعد به تیم ملی اضافه شوند؟ تعطیلی زودهنگام لیگ فشار بازی ها را در آینده مضاعف خواهد نمود و در پی آن انگیزه بازیکنان جوان کاهش و احتمال آسیب های احتمالی افزایش خواهد یافت.

بهنام محمودی در تبادل نظر با تور ترکیه ارزان درباره تصمیم فدراسیون برای تعطیلی زود هنگام لیگ گفت: امیدوارم آقای داورزنی پیروز گردد چرا که پیروزیت او یعنی پیروزیت والیبال. هیچ اطلاعی ندارم که فدراسیون چه برنامه ای برای انجام این کار دارد و به چه صورتی اجرایی خواهد شد. داورزنی مدیر است و اطلاعات خوبی از والیبال دارد.

وی ادامه داد: قطعا باید در بخش فنی نیز از افراد فنی برای تصمیم گیری ها پرس و جو کند تا تمام جوانب هم در بخش ملی و هم باشگاهی در نظر گرفته گردد. اسپانسرها از تیم ها حمایت می نمایند تا دیده شوند. باید در کمیته فنی تصمیم گیری گردد. اگر لیگ زودتر تعطیل گردد ادامه آن به سال بعد کشیده می گردد. مطمئن هستم اگر در کمیته فنی آنالیز گردد نظرات مختلفی وجود دارد و جمع بندی کمیته فنی قابل احترام است و باید اجرا گردد باید مصلحت والیبال، تیم ملی و باشگاه ها در نظر گرفته گردد تا خروجی خوبی داشته باشد.

محمد عمده غیاثی، سرمربی تیم والیبال شهرداری ورامین، مدافع عنوان قهرمانی و تنها تیم بدون شکست رقابت های لیگ در تبادل نظر با تور ترکیه ارزان، درباره تعطیلی زود هنگام مسابقات گفت: تمرینات تیم را از 19 مرداد ماه با یک برنامه ریزی خوب آغاز کردیم و در حال رسیدن به یک شرایط ایده آل هستیم. برنامه ریزی تیم نیز همین بود تا در نیم فصل نخست بدن های بازیکنان به شرایط خوبی برسد اما متاسفانه با این شرایط و این تصمیم باید دوباره کار را از نقطه صفر آغاز کنیم.

وی ادامه داد: از طرف دیگر نیز بحث تیم ملی مطرح است. سال المپیک است و نام ایران در میان است. هر تصمیمی گرفته گردد تابع هستیم چون بحث ملی است نه شخص و شرایط برای تمام تیم ها یکسان است. در هر صورت تیم هایی که تمرینات را زودتر آغاز و بیشتر هزینه کردند متضرر می شوند. تیم ملی نیز در محدوده کوچکی از نفرات شکل گرفته است و بازیکنان جدید تزریق نمی شوند.

این کارشناس والیبال ادامه داد: باید محدوده بازیکنان را گسترش دهند و ورودی های جدیدی به تیم ملی داشته باشیم. نگاه به لیگ و تیم های مختلف باید خریدارانه باشد نه فقط برای تماشا. انگیزه ها در بین بازیکنان از دست رفته است چون نفرات تیم ملی محدود هستند. سال المپیک است و جای خطا نیست. باید از بازیکنان آماده استفاده نمایند تا نتیجه خوبی حاصل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 780

به "نخستین تصمیم داورزنی درست یا اشتباه؟، جای خالی خرد جمعی در والیبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین تصمیم داورزنی درست یا اشتباه؟، جای خالی خرد جمعی در والیبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید