نگرانی آمریکا از سلطه چین بر دنیای مخابرات

به گزارش تور ترکیه ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکرول، فناوری نسل پنجم تلفن همراه حدود 20 برابر سریع تر از استاندارد نسل چهارم است و به عنوان مثال با استفاده از این فناوری بارگذاری یک فیلم سینمایی فوق دقیق در عرض 3.6 ثانیه ممکن است.

نگرانی آمریکا از سلطه چین بر دنیای مخابرات

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

این در حالی است که کاربران شبکه های نسل سوم تلفن همراه برای بارگذاری چنین فیلمی باید 26 ساعت زمان صرف نمایند و همین کار به وسیله شبکه های نسل چهارم فعلی در حدود 6 دقیقه به طول می انجامد.

با توجه به امکانات و توانمندی هایی که شبکه های مخابراتی نسل پنجم به همراه می آورند، چین و آمریکا برای کنترل بازار تجهیزات و خدمات ارتباطی نسل پنجم به شدت در حال رقابت با یکدیگر هستند. آمریکا در حال حاضر توانسته بازار تجهیزات و خدمات شبکه های مخابراتی نسل چهارم را از آن خود کند و از این طریق توانست نزدیک به 100 میلیارد دلار به فراوری ناخالص داخلی ایالات متحده بیفزاید.

اگر آمریکا بتواند نبرد بر سر تصاحب شبکه های نسل پنجم را از چین ببرد، نزدیک به سه میلیون شغل در این کشور ایجاد خواهد شد و حدود 500 میلیارد دلار به فراوری ناخالص داخلی ایالات متحده افزوده می گردد.

با توجه به امکانات شبکه های مخابراتی نسل پنجم محبوبیت آنها به میزان چشمگیری افزایش می یابد و کنترل این فناوری به معنای تسلط بر نحوه استفاده کاربران از اینترنت و کنترل هر چیزی است که در فضای مجازی در دسترس بوده و رد وبدل می گردد.

در حال حاضر هواوی علیرغم همه فشارهای واردشده توسط آمریکا، بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی نسل پنجم است و باید منتظر ماند و دید آیا فشارها و تهدیدهای کاخ سفید و متحدانش می تواند هواوی را از این صندلی به زیر بکشد یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 355

به "نگرانی آمریکا از سلطه چین بر دنیای مخابرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی آمریکا از سلطه چین بر دنیای مخابرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید