پیش بینی خسارت ویروس کرونا به گردشگری ایتالیا

به گزارش تور ترکیه ارزان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، پیش بینی خسارت ویروس کرونا به گردشگری ایتالیا انجام گرفت.

پیش بینی خسارت ویروس کرونا به گردشگری ایتالیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

داستان چیست؟

دو موسسه تحقیقاتی ایتالیا اعلام کردند نتایج آنالیز ها میزان خسارت احتاقتصادی ویروس کووید-19 بر صنعت گردشگری ایتالیا را تا رقم سرسام آور 100 میلیارد یورو برآورد نموده که این رقم بسیار بیشتر از آنچه پیش تر اعلام شده بود، است.

این میزان معادل بیش از 6 درصد از تولیدات ناخالص داخلی ایتالیا در انتها سال گذشته است که اگر پیش بینی ها درست باشد، سهم صنعت گردشگری در تولیدات ناخالص داخلی ایتالیا که سال گذشته 13.3 درصد بود سال جاری به نیمی از آن خواهد رسید.

براساس نتایج این تحقیقات، شمار گردشگران بازدیدکننده از ایتالیا در فاصله ژوئن تا اوت سال جاری 65 درصد کاهش داشته است.

اخیرا شورای جهانی گردشگری و سفر با اشاره به اینکه گردشگری ایتالیا تا سالها به شرایط اولیه بازنخواهد گشت، میزان خسارت سال جاری این کشور در حوزه گردشگری را 36.7 میلیارد یورو برآورد نموده بود.

پیش بینی ها نشان می دهد در صورت فقدان یاری اقتصادی دولت ایتالیا به گردشگری، این حوزه با خسارت های جبران ناپذیر روبرو خواهد شد، چرا که با وجود افزایش 1.1 درصدی آمار گردشگری داخلی ایتالیا در تابستان سال جاری این پیشرفت با کاهش 66 درصدی گردشگران خارجی بی تاثیر خواهد بود.

فعالیت گردشگری ایتالیا در فاصله مارس تا می بطور کامل بدلیل قوانین قرنطینه این کشور تعطیل شده بود. مقامات ایتالیا قوانین قرنطینه در کشور را از ماه می کاهش دادند، با این حال آمار گردشگری افزایش نیافته است.

منبع: همگردی
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1307

به "پیش بینی خسارت ویروس کرونا به گردشگری ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی خسارت ویروس کرونا به گردشگری ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید