کشف مواد هسته ای خطرناک در لبنان خبرنگاران

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، دولت لبنان درباره تداوم انبار مواد هسته ای خطرناک در پالایشگاه الزهرانی هشدار داد و از وزارت انرژی خواست در این باره چاره ای بیندیشد.

کشف مواد هسته ای خطرناک در لبنان خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شواری عالی دفاع لبنان (شورای امنیت ملی) از وجود مواد هسته ای در پالایشگاهی واقع در جنوب این کشور خبر داد و درباره بلاتکلیفی درباره آن هشدار داد.

ریاست جمهوری لبنان امروز جمعه در سلسله توییت هایی از تصمیمات این شورا به ریاست میشل عون، رئیس جمهور این کشور خبر داد و نوشت که شورای عالی دفاع امروز با حضور حسان دیاب، نخست وزیر پیش برد امور تشکیل جلسه داد و وزیر انرژی را مکلف کرد که با هماهنگی وزارت خانه ها و مؤسسات مربوطه به ویژه اداره انرژی هسته ای لبنان، اقدامات لازم را در خصوص انبار کردن مواد بسیار خطرناک بعد از خارج کردن این مواد از تأسیسات نفتی یا هر مکان دیگری اتخاذ کند.

ریاست جمهوری لبنان اضافه کرد که اداره انرژی هسته ای این کشور هم چنین مکلف شده است تماس ها برای ایجاد راه چاره نهایی جهت تعیین تکلیف باقیمانده مواد رادیو اکتیو انبار شده در مقر این اداره انجام دهد.

شرکت آلمانی COMBILIFT اخیرا در گزارشی از وجود مواد شیمیایی خطرنک در انبار داخلی تأسیسات نفتی الزهرانی خبر داده بود. با ورود اداره انرژی هسته ای لبنان بعد از این گزارش معلوم گشت که این مواد هسته ای با خلوص بالا امنیت منطقه را تهدید می کند و باید هرچه سریعتر درباره آن تصمیم گیری شود.

بعد از انفجار مواد شیمیایی انبار شده در بندر بیروت و تخریب کامل آن در تابستان گذشته، بحران این کشور در سایه تظاهرات مردمی علیه دولت و شیوع کرونا و تحریم های آمریکا شدیدتر شده و تلاش ها برای تشکیل دولت جدید به نتیجه نرسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1738

به "کشف مواد هسته ای خطرناک در لبنان خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مواد هسته ای خطرناک در لبنان خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید