4 موزه در شهرستان نظرآباد راه اندازی می شود

به گزارش تور ترکیه ارزان، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: در دیدار روز چهارشنبه 3 اردیبهشت 99 با مسئولان شهرستان نظرآباد توافق شد تا چهار موزه در این شهرستان راه اندازی شود.

4 موزه در شهرستان نظرآباد راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، فریدون محمدی گفت: یکی از نتایج این دیدارها راه اندازی چهار موزه مردم شناسی، آسیاب مهدی آباد، خانه موزه و اسناد دکتر مصدق، موزه صنایع دستی و ریسندگی در کارخانه مقدم و راه اندازی سایت موزه ازبکی بود.

او افزود: این شهرستان ظرفیت دارد تا به مرکز فرهنگی و گردشگری استان البرز تبدیل شود و می توان از پتانسیل های بالای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نظرآباد بهره برداری های زیادی کرد.

محمدی شرح داد: در بازدیدهایی که از شهرداری و شورای شهر نظرآباد داشتیم، قرار شد تا شهردار و اعضای شورای شهر این شهرستان برای انجام پروژه های گردشگری و راه اندازی موزه ها، کارگاه ها و فروشگاه های صنایع دستی و برگزاری نمایشگاه گردشگری در سطح شهرستان کمک کنند.

در حاشیه بازدید از شهرستان نظرآباد، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز با فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر و امام جمعه این شهرستان دیدار کرد و در این دیدار مقرر شد فرماندار نظر آباد برای بهره برداری از پروژه های گردشگری و صنایع دستی در راستای اشتغال زایی حمایت کند.

در خاتمه مقرر شد یکی از خیابان های این شهرستان با وجود تپه باستانی ازبکی که نماد استان البرز است، به همین نام نامگذاری شود. همچنین با حمایت و کمک مالی فرمانداری این شهرستان از محل اعتبارات ارزش اضافه کرده برای بازسازی و نگهداری آثار تاریخی شهرستان اقدام شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1138

به "4 موزه در شهرستان نظرآباد راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 موزه در شهرستان نظرآباد راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید